جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

پمپئو با فشار عربستان و اسرائیل وزیر خارجه آمریکا شد

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
یک تحلیلگر سیاسی گفت: دونالد ترامپ تحت فشار سعودی‌ها و اسرائیلی‌ها، پمپئو را روی کار آورد تا نارضایتی خود را از پیشرفت‌های ایران و روسیه در سوریه نشان دهد.
پمپئو با فشار عربستان و اسرائیل وزیر خارجه آمریکا شد
به گزارش خدمت؛ بر اساس گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، برای جلب رضایت متحدان خود در عربستان سعودی و اسرائیل، سیاست خارجی تخاصمی‌تری علیه ایران و روسیه در پیش گرفته است و اخراج رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه و جایگزینی وی با مایک پمپئو، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) اقدامی است که وی با همین هدف انجام داد.

به گفته دن لازار(Dan Lazare) مورخ و تحلیلگر سیاسی، هدف کلی ترامپ از این تغییر و تحولات، پایان دادن به حمایت ایران و روسیه از دولت سوریه و تصمیم وی نشان‌دهنده عصبانیتش از ادامه حمایت تهران و مسکو از بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه است.

لازار گفت: «ترامپ تحت فشار سعودی‌ها و اسرائیلی‌ها، پمپئو را روی کار آورد تا نارضایتی خود را از پیشرفت‌های ایران و روسیه در سوریه نشان دهد.»

وی تاکید کرد، پمپئو بار‌ها مواضع شدید و سرسختانه خود را در قبال روسیه بیان کرده است. پمپئو علنا بار‌ها روسیه را به رفتار خصومت‌آمیز، یورش به اوکراین و اشغال خاک این کشور، تهدید اروپا و انجام ندادن تقریبا هیچ کاری برای شکست گروه تروریستی داعش متهم کرده است.
کد مطلب: 87833
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین