جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

آیت‌الله امامی کاشانی: مسئولان جدیت بیشتری برای حل مشکلات مردم داشته باشند/ ایران از لحاظ معنویت در جهان سرآمد است

جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: باید قدر این کشور که از بُعد معنویت سرآمد همه کشورهای جهان است را بدانیم.
آیت‌الله امامی کاشانی: مسئولان جدیت بیشتری برای حل مشکلات مردم داشته باشند/ ایران از لحاظ معنویت در جهان سرآمد است
به گزارش خدمت؛ آیت‌الله محمد امامی کاشانی، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، با بیان این‌که توکل و تکیه بر خدا انسان را بزرگ می‌کند، گفت: وقتی انسان به خدا وابسته شد و وجود او از ایمان و توکل پر شد به موفقیت‌های بزرگی دست می‌یابد. 

وی با بیان این‌که در ایام آخر سال قرار داریم و این ایام متقارن با ماه رجب است، ماه رجب، عبادت، نیایش، ماه استغفار است؛ البته از یک‌سو نیز با توجه به ایام آخر سال، ممکن است بستگانی در اطراف ما باشند که نیازمند باشند که باید به آن‌ها کمک کنیم. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران، با تاکید بر این‌که تنها نباید خودمان را ببینیم، افزود: کسانی هستند که نیاز به سرمایه، جهیزیه، ازدواج دارند و تا آنجایی که دست ما می‌رسد، باید به آن‌ها کمک کنیم؛ البته شاید برخی بگویند کسی را نمی‌شناسیم، اگر کسی را نمی‌شناسید، به کمیته امداد بدهید تا آن‌‌ها به نیازمندان بپردازند. 

امامی کاشانی، با بیان این‌که مساله امنیت اولین مساله در یک جامعه است، اضافه کرد: اخلاق و فکر و اعتقادات بعد از امنیت است، البته مساله اقتصادی نیز مهم است که به حمدالله جمهوری اسلامی ایران به نعمت امنیت و اقتصاد دست یافته است و باید شاکر این نعمات باشیم.

وی با خطاب قرار دادن جوانان که عصر قدیم را ندیده‌اند گفت: این جوانان از عصر گذشته و طاغوت بی‌خبرند و نمی‌دانند چطور ما در معنویت قدم گذاشتیم. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: در سال 1331 هجری شمسی، فضای کشور از نظر سیاسی باز شد؛ یعنی آمریکا می‌خواست فضا را باز کند و نفت را از انگلیسی‌ها بگیرد و جبهه ملی در این زمان جلو افتاد و برای جلوگیری از این‌کار، افرادی را برای مجلس کاندیدا کردند و البته مردم بازار تهران نیز آقای راشد را کاندیدا کردند.

امامی کاشانی ادامه داد: آقای راشد وقتی رای آورد، در هنگام سخنرانی‌هایش از عبارت «بسم الله» استفاده می‌کرد؛ نمایندگان به ایشان می‌گفتند که اینجا مجلس شورای ملی است نه منبر که شما از عبارت بسم الله استفاده می‌کنید.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: اگر آن فضا و بساط قبل از انقلاب الان بود، دیگر هیچ چیزی از ایران باقی نمی‌ماند؛ درود بر کسانی که پس از 40 سال در 22 بهمن آن‌گونه راهپیمایی کردند؛ درود بر امام و شهدا و همه کسانی که با نفس عیسوی امام راهی جبهه‌ها شدند. این‌که امام فرموند، انقلاب انفجار نور بود، فقط یک لفظ نبود، بلکه می‌خواستند واقعیت را بگویند. واقعیت همه عالم را پر کرده بود.

وی ادامه داد: دشمن امروز ضمن دشمنی، 2 کار را دنبال می‌کند، یکی ایجاد اضطراب و ناامنی در کشور  و دومی فشار اقتصادی. این‌ها هم به این دلیل است که آن‌ها مجلسی را نمی‌خواهند که برای ملت قانون بنویسد و علیه نظام سلطه صحبت کنند؛ آن‌ها همچنین قوه قضائیه‌ای را نمی‌خواهند که وقتی اغتشاشی صورت گرفت وارد شود؛ آن‌ها می‌خواهند مجلس و قوه قضائیه در راستای اهداف آن‌ها باشد؛ آن‌ها کشوری که  امنیتش به دست نیروهای امنیتی چون ارتش، سپاه و نیروهای اطلاعاتی باشد را نمی‌خواهند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: دشمنان کشور ایرانی که رهبری آن در دست فقیه جامع الشرایط است و تمام نظام و قوا زیر چتر ولایت فقیه هستند را نمی‌خواهند. 

امامی کاشانی با بیان این‌که باید قدر این کشور که از بعد معنویت سرآمد همه کشورهای جهان است را بدانیم، اظهار داشت: وقتی به خارج از ایران سفر می‌کنیم و معنویت را در آن کشورها می‌بینیم، متوجه می‌شویم که از لحاظ معنویت چه میزان از آن‌ها جلو هستیم که باید قدر این نعمت را بدانیم.

وی اظهار داشت: مسئولان کشور به قدر وسع برای حل مشکلات مردم وقت بگذارند و نگویند که کاری را نمی‌شود انجام داد؛ مشکلی نیست که در کشور حل نشود. برای حل مشکلات مردم، اهتمام و جدیدت بیشتری به خرج دهند و با عشق و علاقه در خدمت مردم باشند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 87800
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین