شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ - 24 Mar 2018
۰

مصدومیت ۱۴ نفر به‌دلیل انفجار مواد محترقه در پایتخت

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۲
رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری، با اشاره به این‌که از ابتدای اسفند تا کنون، ۱۴ نفر به‌دلیل انفجار مواد محترقه مصدوم شده و به این بیمارستان منتقل شده‌اند، گفت: یک نفر از این مصدومان دچار سوختگی صدردصد شده و وضعیت وخیمی دارد.
مصدومیت ۱۴ نفر به‌دلیل انفجار مواد محترقه در پایتخت
به گزارش خدمت؛ مصطفی ده‌مرده‌ای، در ارتباط با مصدومان ناشی از چهارشنبه آخر سال در این بیمارستان اظهار داشت: از ابتدای اسفند تا کنون، ۱۴ مصدوم به‌دلیل انفجار مواد محترقه، به بیمارستان سوختگی شهید مطهری منتقل شده‌اند.

وی با بیان این‌که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر بوده است، گفت: در حال حاضر یکی از این مصدومان دچار سوختگی ۱۰۰ درصد بوده و وضعیت آن وخیم است. همچنین ۸ نفر از این مصدومان به‌صورت سرپایی مداوا شده و مابقی در بیمارستان بستری هستند.

ده‌مرده‌ای از آمادگی بیمارستان سوختگی شهید مطهری جهت ارائه خدمات درمانی به بیماران سوخته اشاره کرد و بیان داشت: ۵۰ درصد تخت‌های این بیمارستان در حال حاضر برای مصدومان چهارشنبه آ‌خر سال خالی شده و بیماران غیر اورژانسی را پذیرش نمی‌کنیم؛ همچنین پرسنل و پزشکان این بیمارستان در حال آماده‌باش کامل هستند.

رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری اضافه کرد: همچنین به‌دلیل افزایش آمار مصدومان سوختگی ناشی از برگزاری چهارشنبه آخر سال و متخصصین گوش و حلق و بینی، جراح مغز و متخصص چشم در این بیمارستان مستقر شده است.

وی خاطر نشان کرد: با بیمارستان‌های مجاور نیز مذاکره کرده‌ایم که در صورت نیاز، بیماران سوختگی به بیمارستان‌های آن‌ها ارجاع داده شود؛ ولی در حال حاضر ۱۱۳ تخت برای این مصدومان در بیمارستان شهید مطهری در نظر گرفته شده است.

به گزارش فارس، سوختگی ناشی از انفجار ترقه و مواد منفجره، مانند سوختگی عادی نیست و ماندگار است و صدمات وحشتناکی به‌دنبال دارد. حتی قطع عضو آن نیز متفاوت است؛ چون در این حوادث، عضو منفجر می‌شود.
کد مطلب: 87726
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند