شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ - 24 Mar 2018
۰

توصیه آیت‌الله جنتی به روحانی: نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
رئیس‌مجلس خبرگان گفت: جناب آقای رئیس‌جمهور، انقلاب ما نباید به دست نااهلان بیفتد.
توصیه آیت‌الله جنتی به روحانی: نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد
به گزارش خدمت؛ آیت‌الله احمد جنتی -رئیس مجلس خبرگان، صبح امروز(سه‌شنبه 22 اسفند) در اجلاسیه چهارم دور پنجم مجلس خبرگان رهبری، با ابراز تاسف از درگذشت آیت الله شاه آبادی گفت: برادر بزرگوار آقای شاه آبادی همسنگر امام بودند و در دوران عمر خود بسیار خوب عمل کردند و مورد احترام بودند و در حوزه‌های علمی و صحنه سیاسی الحمدالله با عزت زندگی کرد و امیدواریم مشمول عنایات خداوند باشد.

به گفته رئیس مجلس خبرگان رهبری، مسائل امروز کشور  مسائل بسیار مهمی است و در درجه اول باید ببینیم در 40 سال گذشته چه گذشته و در چه حالی هستیم و در چه آینده‌ای می‌خواهیم باشیم.

وی افزود: دستاورد بسیار زیاد غیر قابل شمارشی که در این چهل سال داشتیم را باید دقت و توجه کرد و به دیگران هم اعلام کنیم. تمامی رسانه‌ها به‌ویژه صدا و سیما باید در این قضیه فعال باشند. 

آیت‌الله جنتی همچنین با اشاره به مسئله حجاب گفت: حجاب، عفت و شرافت زن است و باید این‌ها را حفظ کرد. عده‌ای به هر دلیلی می‌خواهند این مایه عفت و شرافت را خدشه‌دار کنند و این امر دارد بیشتر می‌شود، حرکت‌های زشتی که زن‌ها حجاب خود را برمی‌دارند، غافل از این‌که این شرافت، عفت و کرامت است که به باد می‌دهند. جلوی این‌ها باید محکم گرفته و با این‌ها برخورد شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی در چهل سال اخیر گفت: با وجود همه دشمنی‌هایی که شد خوشبختانه ما در طول این چهل سال موفق بودیم، در ٨ سال جنگ تحمیلی به ما فشار آوردند، اما ما مقاومت کردیم و نشان دادیم جبهه اسلام توان مقابله و جنگ در جبهه حق را دارد و در عرصه سیاسی هم می‌تواند موفق باشد.

آیت‌الله جنتی افزود: اولین دستاورد انقلاب، دستاورد فرهنگی است و نباید بگذاریم سایر دستاوردهای انقلاب لطمه بخورد، موضوع ایثار و جهاد فی سبیل الله بعد از انقلاب مطرح شد و جوانان ما با لبیک گفتن  به امام راحل به میدان جنگ رفتند و برای شهادت ورود کردند و حتی بسیاری از شهید نشدن غصه می‌خوردند.
 
 وی افزود: در همین انقلاب، دختران با حجاب نامناسب داشتیم و جوانان معلوم نبود به کجا می‌روند و شاهد رسانه‌های فاسد بودیم؛ اما امروز دستاورد ما چگونه بوده است و ما چه می‌بینیم؟ امروز وظیفه مسئولان و ما این است که از این دستاوردها حفاظت کنند. نباید وحدت خود را از دست بدهیم، امروز دشمن سعی دارد بین شیعه و سنی اختلاف بیاندازد و با طرح شیعه انگلیسی سعی در ایجاد اختلاف دارد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امام راحل همیشه تاکید داشتند بین شیعه و سنی فرقی وجود ندارد و هر کسی این موضوع را مطرح می‌کرد، امام با آن برخورد می‌کرد؛ بنابراین ما در درجه اول باید اخلاق و معنویات مردم را حفظ کنیم؛ سپس به سوی ارائه خدمات مختلف در سطح مختلف برویم، ما باید دستاوردهای گذشته و امروز را نشان بدهیم.

آیت الله جنتی ادامه داد: در گذشته، خیلی از روستاهای ما برق نداشتند و مسیرهای بین شهری ما جاده نبود، امروز وضع ما در بخش‌های مختلف خیلی با پیشرفت روبرو بوده است و نباید از این که وضعیت معیشت مردم عوض شده است، راحت بگذریم.

رییس مجلس خبرگان رهبری همچنین گفت: امروز برخی موضوع حجاب اجباری را مطرح می‌کنند و این ترویج به فسق و فجور است، قانون اساسی بر پایه دین اسلام است و این که موضوعاتی این گونه‌ای را مطرح کنیم، خلاف اسلام است.

آیت الله جنتی با گلایه از عملکرد دولت در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امروز در خیلی از مدارس ما دانش آموزان نماز نمی‌خوانند و وقتی هم که نماز محترم شمرده نشود سایر امور انجام نمی‌شود. ما وظیفه داریم از مسئولان بخواهیم این موضوعات را حل کنند. وظیفه خبرگان همین است که به این اتفاقات ایراد کرده و جواب بخواهند، وقتی در مدرسه دانش آموز تربیت نشود در دانشگاه نباید از آن توقع داشت.

وی با اشاره به موضوع معیشت مردم افزود: دشمن تا به امروز خیلی تلاش کرد با تحریم ما را به زانو در بیاورد؛ اما خدا ما را حفظ کرد، بنابراین همه باید بسیج شویم تا مرهمی بر درد مردم باشیم. نباید موضوعاتی همچون فیش‌های نجومی رخ دهد، امروز خیلی جشن‌ها برگزار می‌شود که دائما با هزینه‌های سنگین روبرو است که نباید انجام شود.

رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که در بودجه باید به مبالغ اضافی دقت کرد، خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی موارد بودجه اضافی را هزینه می‌دانند که این خلاف شرع است. من بارها تاکید کردم این نظام امانت در دست ما است که تا ظهور باید به آن خدمت کنیم، بودجه اضافی را می‌توان در راه درست خرج کرد.

وی خطاب به رئیس جمهور که در جلسه حضور داشت، گفت: استخدام افراد نادرست در پست‌های مختلف خوب نیست. در دستگاه‌های شما  افرادی هستند که حداکثر انقلابی نیستند و حداقل مقداری با انقلاب فاصله دارند. در انتخاب آن‌ها باید دقت شود؛ برخی از این افراد به‌دنبال ثروت‌اندوزی هستند. آقای رئیس جمهور نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیافتد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، در مورد اتفاقات خیابان پاسداران گفت: نباید بگذاریم عده‌ای امنیت مردم را زیر سوال ببرند. از نیروی انتظامی و عزیزان خود در قوه قضاییه تشکر می‌کنیم که اگر این افراد نبودند، معلوم نبود چه اتفاقی در کشور بیفتد. این‌که عده‌ای با چاقو و قمه بیایند امنیت را خدشه‌دار کنند و آدم بکشند درست نیست. 

آیت الله جنتی در پایان، با اشاره به موضوع کاروان‌های راهیان نور افزود: سال پیش در کاروان راهیان نور، شش میلیون نفر حضور پیدا کردند. این سفر روحیه انقلابی را مجدد در جوانان ما احیاء می‌کند؛ روحیه بسیار از جوانان ما بعد از این سفر بانشاط می‌شود و از این بی‌انگیزگی‌های موجود خارج می‌شوند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 87725
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند