شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ - 24 Mar 2018
۰

رهبر انقلاب از اجرای کدام طرح اظهار نگرانی کردند؟

چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴
«من گاهی به ارتفاعات می‌روم، از آنجا نگاه می‌کنم، می‌بینم چه اتفاقی دارد می‌افتد. بارها هم به شهردارهای مختلف این مطلب را گفتم؛ البته فقط کار شهرداری نیست.»
رهبر انقلاب از اجرای کدام طرح اظهار نگرانی کردند؟
به گزارش خدمت؛ رهبر انقلاب در سال ۱۳۸۹ و در مراسمی که در بوستان ولایت به مناسبت روز درختکاری برگزار شد، از اجرای یکی از طرح‌های دولت دهم اظهار نگرانی کردند.

رهبر انقلاب فرمودند:

«من جداً از این طرح باغشهرها نگرانم. آقای رئیس جمهور هم چند بار با من مطرح کردند، به ایشان هم گفتم. من نمی‌دانم چه پیش می‌آید، سوءاستفاده‌چی‌ها چه کار خواهند کرد. با این دید نگاه کنید که راه را باز نکنید. یک عده‌ای سوءاستفاده‌چی‌اند. هر جا که برای یک کار عام‌المنفعه‌ای در نظر گرفته می‌شود -همین آمارهایی که آقای شهردار محترم دادند- من می‌دانم و مطمئنم که یک عده‌ای نشسته‌اند و کمین گرفته‌اند ببینند چطور می‌توانند این طعمه را بربایند. جنگل‌های اطراف شهر هست، زمین‌های جنگلی و مناطق جنگلی هست -که خب، این‌ها با زحمت زیاد و در طول سالیان زیاد به‌وجود آمده- نگاهشان به این‌هاست.

من گاهی به ارتفاعات می‌روم، از آنجا نگاه می‌کنم، می‌بینم چه اتفاقی دارد می‌افتد. بارها هم به شهردارهای مختلف این مطلب را گفتم. البته فقط کار شهرداری نیست؛ مجموعه‌های مرتبط با شهرسازی، مجموعه‌های مرتبط با مراتع، همه باید همکاری کنند. نگذارید تهران بیش از این بزرگ شود؛ نگذارید به زمین‌های جنوب البرز این‌قدر تعرض شود؛ جلوی این‌ها را بگیرید. یک عده‌ای هستند که فقط دنبال پول‌اند، مسئله‌شان مسئله‌ی پول است؛ دیگر نگاه نمی‌کنند که حالا این جائی که آن‌ها دارند برای پول تخریب می‌کنند، تصرف می‌کنند، به چه قیمتی برای کشور، برای مردم، برای شهر تهران تمام خواهد شد؛ هیچ برایشان اهمیت ندارد. آن کسی که دیدبان و پاسبان و پاسدار این منافع ملی است، شماها هستید؛ نباید بگذارید.
»[۱]

[۱] http://farsi.khamenei.ir/memory-content?id=۲۱۶۷۷
کد مطلب: 87490
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند