سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 20 Mar 2018
۰

مواد سمی سیگار را با این روش کاهش دهید

دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۹
نتایج یک مطالعه بالینی نشان می‌دهد که گرم کردن توتون به جای سوزاندان آن، به اندازه قابل توجهی فرد را کمتر در معرض مواد سمی ناشی از دود سیگار قرار می‌دهد.
مواد سمی سیگار را با این روش کاهش دهید
به گزارش خدمت؛ تنها روش پیشگیری از خطرات جدی ناشی از سیگار کشیدن بر سلامتی، ترک سیگار است؛ اما برخی سیگاری‌ها قادر به ترک سیگار نیستند و درصد جایگزینی آن با سیگار الکترونیکی و یا سایر ابزارهای نیکوتینی هستند که خطر کمتری داشته باشند.

در این راستا، ابزاری برای گرم کردن توتون به نام 'گلو'(glo) می تواند جایگزین مناسبی باشد و مصرف آن در بلندمدت خطرات بسیار کمتری از کشیدن سیگار دارد. گلو به جای سوزاندن توتون، آن را گرم می‌کند؛ به این معنی که این وسیله دودی تولید نمی‌شود و در نتیجه برخی مواد سمی مرتبط با سوختن توتون به اندازه قابل توجهی کاهش می‌یابد.

مطالعات قبلی نشان داده‌اند که سطوح مواد سمی در بخار توتون گرم شده ناشی از گلو حدود 90 تا 95 درصد کمتر از دود سیگار است. محققان شرکت توتون BAT در لندن در یک مطالعه بالینی در ژاپن 180 نفر را در زمینه مصرف گلو مورد بررسی قرار دادند، تمامی این افراد دست‌کم سه سال قبل از این مطالعه سیگاری بودند.

این مطالعه نشان داد، زمانی که سیگاری‌ها به‌طور کامل از کشیدن سیگار به استفاده از گلو روی می‌آورند، به اندازه قابل توجهی کمتر در معرض مواد سمی ناشی از سوختن توتون قرار می‌گرفتند و در برخی موارد، سطوح این مواد سمی با سطوح مواد سمی در بدن سیگاری‌هایی که کاملا سیگار را ترک کرده‌اند، برابر بود.

همچنین این مطالعه نشان داد که بخار گلو سطوح مواد سمی کمتری از دود سیگار دارد؛ بنابراین این وسیله کاربران را در معرض مواد سمی به مراتب کمتری قرار می‌دهد.

نتایج این مطالعه که امروز در کنفرانس سالانه انجمن تحقیقات نیکوتین و توتون و تنباکو در بالتیمور آمریکا ارائه شد، کاهش قابل ملاحظه‌ای را تجمع برخی مواد شیمیایی در ادرار سیگاری‌هایی که به استفاده از گلو روی آورده بودند، نشان داد؛ به‌طوری‌ که سطوح این مواد در برخی موارد به اندازه سطوح این مواد در ادرار سیگاری‌هایی بود که سیگار را کاملا ترک کرده بودند.

منبع: بهداشت
کد مطلب: 86907
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند