شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ - 24 Mar 2018
۰

کاخ سفید: فشار بر کره شمالی باید ادامه یابد

يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۸
کاخ سفید آمریکا در جدیدترین موضع‌گیری علیه پیونگ‌یانگ، از تداوم فشار‌های اقتصادی بر کره شمالی با هدف نابودی کامل برنامه‌های موشکی و اتمی این کشور خبر داد.
کاخ سفید: فشار بر کره شمالی باید ادامه یابد
به گزارش خدمت؛ آمریکا روز یک‌شنبه اعلام کرد که باید فشار‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌ها علیه کره شمالی با هدف خاتمه یافتن برنامه اتمی این کشور ادامه یابد.

 کاخ سفید در حالی امروز این موضع را گرفت که کره شمالی از آمادگی برای انجام گفتگو با واشنگتن خبر داده بود.

کاخ سفید در بیانیه‌ای بدین منظور اعلام کرد: «پیام امروز پیونگ‌یانگ را که مایل به برگزاری گفتگو است مشاهده می‌کنیم و این اولین گام در مسیر خلع سلاح اتمی است. در همین حال، آمریکا و جهان باید همچنان آشکار نمایند که برنامه‌های اتمی و موشکی کره شمالی در وضعیتی است که هیچ امیدی به پیشرفت ندارد.»

به نوشته وبگاه شبکه خبری «بی.بی.سی» هیات کره شمالی که برای مراسم اختتامیه المپیک زمستانی به پیونگ یانگ سفر کرده است، خبر آمادگی برای گفت وگو با واشنگتن را اعلام کرد.

هیات اعزامی کره شمالی به سرپرستی «کیم یونگ چول» معاون رئیس کمیته مرکزی حزب حاکم کارگر حین سفر به کره جنوبی با «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی دیدار کرد.

تنش‌ها در شبه جزیره کره میان کره شمالی و آمریکا و متحدانش از جمله کره جنوبی درسال‌های اخیر افزایش یافته است.

کره شمالی اقدام به آزمایش‌های موشکی و اتمی در منطقه می‌کند و علت آن‌ را حضور نظامی آمریکا و برگزاری رزمایش‌های متعدد این کشور با متحدانش در این منطقه عنوان می‌کند.

منبع: افکار
کد مطلب: 86905
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند