شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ - 24 Mar 2018
۰

صهیونیست‌ها 350 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری احداث می‌کنند

يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۶
کابینه رژیم صهیونیستی، روز یک‌شنبه، در نشست هفتگی خود، احداث 350 واحد مسکونی در اراضی فلسطینی واقع در کرانه باختری را تصویب کرد.
صهیونیست‌ها 350 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری احداث می‌کنند
به گزارش خدمت؛ بر اساس گزارش اسکای نیوز، کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، ساختمان‌هایی را که شهرک‌نشینان صهیونیستی در نزدیکی شهر بیت لحم احداث کردند، تایید و قانونی کرد.

بر اساس این گزارش، واحدهای صهیونیستی در اراضی شخصی فلسطینی‌ها احداث شده است و قرار است 350 واحد مسکونی جدید نیز در این منطقه احداث شود.

بیش از این نیز مقام صهیونیستی، با احداث هزاران واحد مسکونی در قدس و کرانه باختری موافقت کرده بودند.

مئیر توجمان، معاون شهردار قدس و رئیس کمیته محلی برنامه‌ریزی، پنج‌شنبه گذشته، از تلاش صهیونیست‌ها برای احداث سه هزار واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی خبر داد.

اقدامات رژیم صهیونیستی، در حالی صورت می‌گیرد که شورای امنیت سازمان ملل، سوم دی‌ماه 95(23 دسامبر 2016) قطعنامه‌ای را تصویب کرد که خواستار پایان دادن به شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی شد.

14 عضو شورای امنیت سازمان ملل، از جمله چهار عضو دائم این شورا، شامل چین، فرانسه، روسیه و انگلیس، به این قطعنامه رای مثبت دادند و تنها آمریکا بود که به این قطعنامه رای ممتنع داد.

در این قطعنامه، شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، «فاقد مشروعیت قانونی» توصیف شده است.

با وجود تصویب این قطعنامه در عالی‌ترین نهاد بین‌المللی که مسئول تامین امنیت ملل جهان معرفی می‌شود، مقام‌های رژیم صهیونیستی و در راس آن‌ها بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم، همواره اعلام کردند که به این قطعنامه پایبند نخواهند ماند.

منبع: ایرنا
کد مطلب: 86902
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند