شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ - 24 Mar 2018
۰

وضعیت ناگوار کودکان پناهجوی سوری

يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳
آژانس کودکان سازمان ملل، یونیسف اعلام کرد، ۸۵ درصد کودکان پناهجوی سوری در اردن گرفتار فقر هستند و بسیاری از آن‌ها در شرایط زندگی دشوار به‌سر برده و به تحصیل دسترسی ندارند.
وضعیت ناگوار کودکان پناهجوی سوری
به گزارش خدمت؛ یونیسف با اعلام این‌که ۸۵ درصد کودکان پناهجوی سوریه در اردن در فقر زندگی می‌کنند، همچنین تصریح کرد که ۳۸ درصد از این کودکان به مدرسه نمی‌روند و تقریبا نیمی از آن دسته از کودکانی که زیر پنج سال سن دارند هم به خدمات بهداشت و درمان مناسب دسترسی ندارند.

این یافته‌های یونیسف که امروز(یک‌شنبه) اعلام شدند، بر مبانی پاسخ‌های متعلق به صدها خانواده از میان ۶۶۰ هزار پناهجوی سوری ثبت شده در اردن به‌دست آمده است.

از سال ۲۰۱۱ تا کنون، بالغ بر ۵.۵ میلیون سوری در اثر فرار از جنگ داخلی در این کشور آواره شده‌اند و اکثر آن‌ها در کشورهای همسایه سوریه در شرایطی دشوار زندگی می‌کنند.

رابرت جنکینز، نماینده یونیسف در اردن گفت، این یافته‌ها نشان می‌دهند که کودکان پناهجو وضعیت پُر چالش‌تری برای برآورده کردن حداقل نیازهای اساسی خود دارند.

او همچنین از کشورهای کمک‌کننده در جهان خواست تا برای رفع این نیازهای فزاینده پا پیش بگذارند.

این در حالی است که گفته شده، شاخه یونیسف در اردن، با ۱۴۵.۷ میلیون دلار کمبود بودجه برای برنامه‌هایش در سال ۲۰۱۸ روبرو است.

منبع: افکار
کد مطلب: 86889
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند