جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 27 Apr 2018
۱
۰

دانشجویان خواستار بیان علت بی‌تفاوتی و سکوت رئیس جمهور در سقوط هواپیمای مسافربری/ آخوندی پاسخگوی اجازه پرواز به هواپیمای دارای نقص باشد

يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات، در نامه‌ای به رئیس‌جمهور گفت: علت این همه سکوت و بی‌تفاوتی شما برای سقوط هواپیمای مسافربری چیست؟ آیا شما کار خیلی مهم‌تری از حفظ جان مردم کشورتان دارید؟
دانشجویان خواستار بیان علت بی‌تفاوتی و سکوت رئیس جمهور در سقوط هواپیمای مسافربری/ آخوندی پاسخگوی اجازه پرواز به هواپیمای دارای نقص باشد
به گزارش خدمت؛ بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات، در نامه‌ای به حسن روحانی -رئیس‌جمهور ایران- اعلام کرد: آقای روحانی! شما که سال‌ها در سمت‌های امنیتی این کشور مشق سیاست کرده‌اید، آیا به عواقب کلامی که به رئیس‌جمهور فرانسه گفتید، فکر هم کرده بودید؟ آیا نمی‌دانستید که همین فرانسه بیشترین حمایت ممکن را از گروهک منافقین انجام داده بود؟ آری! آقای روحانی نداشتن اسلحه برای پلیس افتخار نیست! بلکه در فرهنگ نظامی، خلع سلاح یک نیرو، اوج تحقیر اوست!

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

«ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای روحانی

چند روزی است برخی اتفاقات ناگوار و جانکاه، خاطر آحاد مردم ایران اسلامی را مکدر کرده است. از سانحه سقوط هواپیما در منطقه دنا تا شهادت مظلومانه حافظان امنیت و دین به دست فرقه وحشی صفت دراویش گنابادی.

در این میان، آن‌چه بیش از همه عجیب به‌نظر می‌آید؛ واکنش جنابعالی و سایر اعضاء هیئت دولت به این اتفاقات است؛ تا جایی که روح مطالبه‌گر دانشجویان بسیجی را وادار به نگارش نامه‌ای خطاب به جنابعالی کرده است.

هواپیمای مسافربری با 66 سرنشین سقوط کرد؛ با گذشت سه روز از این حادثه دردناک، حتی محل سقوط هواپیما هم پیدا نشد و مانند بحران‌های اخیر کشور، این سپاه و ارتش بودند که به میدان آمده و فاتحانه مشکل را حل کردند، تا برگ دیگری از تعلل‌ها و ناکارآمدی مدیریت اصلاحاتی-اعتدالی شما و تدبیری که به ناامیدی روی نهاده در تاریخ ایران ثبت شود.

آقای روحانی! سه‌سال از امضای آفتاب تابناک برجام گذشته است، پس هواپیماهای وعده داده شده و خریداری شده کجا هستند؟ حالا که کسی از گل نازک‌تر به وزیر راه‌تان نمی‌گوید، حداقل شما از جانب ما از آقای آخوندی بپرسید، چرا به هواپیمایی که مکررا دچار نقص فنی و حادثه شده، اجازه پرواز داده شد؟ از او بپرسید اگر خانواده خودشان هم بخواهند به سفری بروند، این‌گونه هواپیمایی را برای آن‌ها انتخاب می‌کنند؟

اما وقتی شد آن‌چه که نباید می‌شد، بسی شگفت‌زده شدیم از این‌که جنابعالی برخلاف مسائل مشابه و روال معمول، حتی یک‌ساعت عزای عمومی برای این 66 عزیز سفر کرده اعلام نکردید. علت این‌همه سکوت و بی‌تفاوتی چیست؟ آیا شما کار خیلی مهم‌تری از حفظ جان مردم کشورتان دارید؟

از سقوط دردناک هواپیما که بگذریم، می‌رسیم به آشوب‌طلبی و اغتشاشات برخی دراویش در خیابان پاسداران تهران؛ آن‌ها را دیگر باید خوب بشناسید، طیفی از حامیان انتخاباتی شما. آنجا که عده‌ای از این دراویش به خیابان آمده، فعل وحشی‌گری و حیوان‌صفتی را به معنای  واقعی کلمه صرف کرده‌، ماموران نیروی انتظامی را با اتوبوس دیوانه‌وار زیر گرفتند و مظلومانه به شهادت رساندند. در ادامه، جوان مومن بسیجی کشور را با خودروی دیگری هدف قرار داده، به داخل جمعیت وحوش کشیده و تا جایی‌که می‌شد، با انواع سلاح‌های سرد و گرم به وی تاخته و دل ملت را خون کرده‌اند.

اقداماتی که تصاویر آن بلافاصله سراسر فضای مجازی را پر کرد و باعث جریحه‌دار شدن خاطر تمام ایرانیان آزرده شد؛ تا ساعتی بعد، عموم مردم با تفکرات و دیدگاه‌های مختلف، با بغض و نفرت نسبت به این وحوش چشم انتظار اقدامی محکم و پاسخی کوبنده در خور شأن نیروهای انتظامی ایران اسلامی بودند.

اما متاسفانه آن‌چه توسط برخی وزرا و نیروهای تحت امر آن‌ها دیده شد، ادامه خط برخی عناصر ضد انقلاب بود. وزیر فرهنگ شما، هم‌صدا با روزنامه‌ای زنجیره‌ای، این وحشی‌گری علیه پلیس کشور را تا حد دعوای شریعت و طریقت تنزل داده و وزیر کشور هم حتی به تطهیر چهره این مثلا دراویش پرداخت.

تلخ‌تر از اظهارات دو وزیر فوق‌الذکر، اقدام عجیب پلیس در برگزاری جلسه‌ای نمایشی با برخی دراویش بود. آری، متاسفانه نیروی انتظامی تحت امر وزیر کشور شما، مجبور است شبیه او فکر کند و وحوشی که بی‌محابا و علنی آن‌ها را تهدید کرده و آشوبگرانی که تا صبح، یک کلام حرف درست و منطقی را قبول نکردند را به سان یک دانش‌آموز خطاکار دبستانی، گرد یک میز جمع کرده و تنبیه کند.

سوالی که اینجا مطرح می‌شود، این است که آیا با این‌گونه پاسخ‌های روشنفکر مآبانه، به فتنه‌انگیزی دراویش خیال خام مصونیت برای سایر آشوب طلبان فراهم نکرده و زمینه‌ساز آن نمی‌شود تا چند روز دیگر آتش فتنه از خیابانی دیگر سر برآورد؟

خدمت شما که چندی پیش در تماس تلفنی با امانوئل مکرون گفتید، پلیس ما بدون حتی یک اسلحه به خیابان می‌آید و با آشوبگران مقابله می‌کند؛ باید عرض کنیم که اگر فقط یک اسلحه در دست یکی از مأموران انتظامی بود، راننده دیوانه آن اتوبوس این‌گونه وحشیانه مغز جوان ایرانی را کف خیابان پخش نمی‌کرد. همان یک اسلحه می‌توانست کاری کند که امروز همسر ماموران جان بر کف میهن، بیوه و فرزندشان یتیم نباشند.

آقای روحانی! شما که سال‌ها در سمت‌های امنیتی این کشور مشق سیاست کرده‌اید، آیا به عواقب کلامی که به رئیس‌جمهور فرانسه گفتید، فکر هم کرده بودید؟ آیا نمی‌دانستید که همین فرانسه بیشترین حمایت ممکن را از گروهک منافقین انجام داده بود؟ آری! آقای روحانی! نداشتن اسلحه برای پلیس افتخار نیست! بلکه در فرهنگ نظامی، خلع سلاح یک نیرو، اوج تحقیر اوست!

در پایان از شما می‌خواهیم اگر بار دیگر تماسی با همراهان غربی و اروپایی خود داشتید و خواستید دوباره از خلع سلاح بگویید، حداقل این‌ها را هم بگویید که ما جوانان ایرانی، مسلّح به سلاح ایمان و معتقد به آرمان‌های انقلاب اسلامی هستیم. ما ادامه‌دهنده راه حججی‌ها و حدادیان‌ها هستیم که ابتدای جوانی حیدرصفت در میانه میدان به شهادت می‌رسند.

به آن‌ها بگویید که ما از شهادت باکی نداریم و راه ما تداوم راه کربلاست که با خون آغاز شده است و همان‌گونه که در دهه 60 هم رزمندگان ما در اوج بی‌مهری بنی‌صدر با دست خالی پای حرف امام‌شان ماندند و پیروز شدند، امروز هم این بسیجیان تا آخرین قطره خون خود، حامی رهبرشان هستند.»

منبع: فارس
کد مطلب: 86853
نام شما

آدرس ايميل شما

خلخالی درباره جسد رضا خان چه گفت؟
چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه نیست؟
تنها یک ضربه به سر، خطر پارکینسون را افزایش می‌دهد
تارا
Germany
دولت امروز نمونه ی بارز طاغوت شاهنشاهیست