سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 20 Mar 2018
۰

ترکیب زردچوبه با این مواد غذایی، خاصیت آن را ده برابر بیشتر می‌کند

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶
زردچوبه ادویه طلایی هندوستان است و یکی از پُرخواص‌ترین ادویه‌جات است؛ اما اگر زردچوبه را با دیگر ادویه‌ها مخلوط و ترکیب کنیم، خاصیت آن ده برابر می‌شود.
ترکیب زردچوبه با این مواد غذایی، خاصیت آن را ده برابر بیشتر می‌کند
به گزارش خدمت؛ زردچوبه غذاها را خوش طعم می‌کند و البته خاصیت‌های بی‌شماری برای جسم دارد و به‌عنوان یک دارو نیز شناخته می‌شود؛ با توجه به خواص قوی آن و بسیاری از مزایای بهداشتی آن، جای تعجب نیست که از آن به‌عنوان یک منبع غذایی فوق العاده نام برد؛ چرا که فایده زردچوبه تنها در یک بخش، به‌عنوان مثال تغذیه خلاصه نمی‌شود و در زیبایی و درمان هم موثر است.

زردچوبه دارای کورکومین، یک ترکیب قدرتمندی می‌باشد که ادویه را به رنگ زرد تبدیل می‌کند و تقریبا تمام خواص دارویی آن می‌باشد. با توجه به تحقیق انجام شده، این ادویه قدرتمند، ۶۰۰ مزایای بالقوه دارد.

به همین دلیل است که متخصصان سلامت و متخصصان تغذیه، به‌شدت توصیه می‌کنند که این ادویه مفید را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا سلامت کلی شما را بهبود دهید. با این وجود، قبل از این‌که از این ادویه استفاده کنید، مطالب زیر را بخوانید.

با ترکیب زردچوبه فواید آن را بیشتر کنید
همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، کورکوبین یک ترکیب فعال است که یکی از خواص شگفت‌انگیز زردچوبه می‌باشد؛ با این‌حال، این ترکیب به آسانی قابل دسترس نمی‌باشد. به همین دلیل، شما باید نحوه افزایش جذب آن توسط بدن را یاد بگیرید. علاوه بر این، نتایج مطالعات حیوانی و بالینی نشان می‌دهد که غلظلت کورکوبین در ادرار، بافت‌های محیطی و پلاسمای خون، بدون توجه به دوز آن، بسیار بی‌اهمیت است.

 فایده زردچوبه وقتی با نوعی ادویه ترکیب شود، بیشتر می‌شود
زردچوبه و فلفل سیاه: زردچوبه و فلفل سیاه، به خودی خود یک داروی طبیعی می‌باشد و فلفل سیاه به کمک پیرین، همراه با ترکیب قدرتمند زردچوبه، به عملکرد زردچوبه در بدن کمک به‌سزایی می‌کند.

زردچوبه و چربی‌های طبیعی: مواد مغذی محلول در چربی‌های طبیعی به بدن جذب می‌شوند که آن‌ها را برای آینده نگه می‌دارند و در بدن ذخیره می‌شوند. زردچوبه به گروهی از مواد محلول در چربی‌ها تعلق دارند؛ به این معنی که شما باید آن را با چربی‌های سالم ترکیب کنید تا جذب آن افزایش یابد.

پیشنهاد می‌کنیم آن را با روغن زیتون و روغن نارگیل مخلوط کنید. به این ترتیب کورکوبین زردچوبه به‌طور مستقیم در جریان خون از طریق سیستم لنفاوی جذب می‌شود.

علاوه برا این دکتر نیر گفت: این بسیار مهم است؛ زیرا کورکوبین کمتر در معرض آنزیم‌های متابولیسمی قرار دارد و در فرم آزاد باقی می‌ماند و اجازه می‌دهد در بدن بیشتر بماند.

با توجه به تحقیقات، ممکن است که گرما ۱۲ برابر حلالیت کورکوبین را افزایش دهد که می‌تواند زیست‌پذیری آن را در بدن افزایش دهد.

طبق گفته دکتر سوقومار، ماده موثر و مهم داخل زردچوبه که کورکوبین می‌باشد، علی‌رغم قدرت آن بدون کمک بدن به‌راحتی جذب بدن نمی‌شود. توصیه می‌شود در غذاهایتان، به‌ اندازه نصف قاشق چایخوری استفاده کنید.
کد مطلب: 86819
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند