جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 27 Apr 2018
۱
۰

ترامپ: ۱۵۰ میلیارد دلار به ایران دادیم که هیچ احترامی برای ما قائل نیست

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
رئیس‌جمهور آمریکا در نشست فعالان محافظه‌کار به انتقاد از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ پرداخت و مدعی شد که این توافق باعث شده آمریکا ۱۵۰ میلیارد دلار در اختیار کشوری قرار دهد که هیچ احترامی برای آمریکا قائل نیست.
ترامپ: ۱۵۰ میلیارد دلار به ایران دادیم که هیچ احترامی برای ما قائل نیست
به گزارش خدمت؛ «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی بار دیگر به انتقاد از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 پرداخت و مدعی شد که این توافق 150 میلیارد دلار در اختیار کشوری قرار داده که هیچ احترامی برای آمریکا قائل نیست. 

رئیس‌جمهور آمریکا در نشست فعالان محافظه‌کار آمریکا که روز جمعه برگزار شد گفت: «ما از تأیید پایبندی ایران به توافقِ هسته‌ایِ هراس‌آور و یکجانبه برجام خودداری کردیم. توافق وحشتناکی بود.»

«ترامپ» مدعی شد که توافق هسته‌ای باعث سرریز 150 میلیارد دلار ثروت به سمت ایران شده است و بابت آن از دولت قبلی آمریکا انتقاد کرد. او گفت: «کسی شنیده که شما 150 میلیارد دلار پول به ملتی بدهید که هیچ احترامی برایتان قائل نیست؟»

او تأکید کرد: «آنها (ایرانی‌ها) همان موقع که دارند توافق را امضا می‌کنند، شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند. اگر وقتی که مرگ بر آمریکا می‌گویند، من رئیس‌جمهور باشم و بخواهم پای توافقی را امضا کنم، فوراً خواهم گفت مردم، اینجا چه خبر است؟ و آن را امضا نمی‌کنم.»

ترامپ در ادامه از «جان کری»، وزیر خارجه سابق و باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا نام برد و آنها را «بدترین مذاکره‌کننده»‌‌هایی خواند که تا کنون دیده است. 

رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: «اما آنها رویه‌شان را ادامه دادند. [جان] کری این کار را کرد. کری شاید بدترین مذاکره‌کننده‌ای باشد که به عمرم دیده‌ام؛ البته اوباما هم همینطور.»

وی همچنین مدعی شد که دولت سابق آمریکا، به عنوان بخشی از توافقات برجام 1.8 میلیارد دلار پول نقد در اختیار ایران قرار داده است. او گفت: «نظرتان درباره 1.8 میلیارد دلار پولی که به صورت نقد [به ایران داده شد] چیست؟... برای چه؟ برای چه؟ چرا این کار را کردیم؟»

ترامپ گفت: «آدم‌هایی که با ما خوب رفتار کنند، ما با آنها خوب رفتار می‌کنیم. کسانی که با ما بدرفتاری کنند، ما با آنها بسیار بدتر از آنچه می‌توانند تصور کنند رفتار می‌کنیم. باید هم  همین‌طور باشد.»
کد مطلب: 86788
نام شما

آدرس ايميل شما

خلخالی درباره جسد رضا خان چه گفت؟
چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه نیست؟
تنها یک ضربه به سر، خطر پارکینسون را افزایش می‌دهد
احمد
Iran, Islamic Republic of
آشغال عوضی انقدر مظلوم نمایی نکن لابد عمت بود که همه مردم ایران رو تروریست خوند؟؟ کدوم رفتار خوب رو میگی؟؟ کجا ما به سمت شما اومدیم دشمنیاتون کمتر نشد؟؟ بلکه بیشترش هم کردین! مذاکره کردیم و شروط رو اجرا کردیم، چه کردین؟؟ تحریم‌ها رو چندبرابر کردین؛ توی احمق فکرکردی با این چرندیات و مظلوم نمایی اون چهره وحشی و خونخوارت رو میتونی مخفی کنی؟؟؟ حالا که هزاران نقشتون برای نابودی ایران به نتیجه نرسیده واسمون به فکر ایران افتادین؟؟؟ یه مدت دیگه بگذره دوباره اون خوی وحشیتون رو نشون میدین... یه کم صبر لازمه تا معلوم بشه... ای لعنت به بعضی از این مسئولین خائن و بی‌کفایت ما که درست کار نمیکنن که از دست اینهمه تحقیر این آشغال‌ها برای همیشه راحت بشیم و انقدر به شعور ملت و مردم توهین نکنن و اونا رو به بازی نگیرن...