پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 22 Feb 2018
۰

انهدام ۲۹ باند سرقت در عملیات پلیس/ تمهیدات برای ایام پایانی سال

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۹
فرمانده انتظامی تهران بزرگ، از مرحله جدید عملیات پلیس پایتخت در برخورد با سارقان و مالخران خبر داد و گفت: در این عملیات، ۲۹ باند زورگیری، کیف‌قاپی، سارقان منزل، خودرو و جعل اسناد منهدم شد.
انهدام ۲۹ باند سرقت در عملیات پلیس/ تمهیدات برای ایام پایانی سال
به گزارش خدمت؛ سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، ظهر امروز در جمع خبرنگاران، از اجرای مرحله جدیدی از طرح برخورد با سارقان، مالخران و محکومین فراری خبر داد و در تشریح این خبر گفت: پس از دو هفته کار اطلاعاتی و دو روز عملیات ضربتی، ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق شدند ۲۹ باند سرقت، از جمله سارقان به عنف، زورگیران، سارقان منازل و مغازه، سارقان خودرو و لوازم خودرو و همچنین جاعلان و کلاهبرداران را منهدم و اعضای این باندها را دستگیر کنند.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به دستگیری ۴۰ سارق به عنف و زورگیر که در قالب ۱۰ باند فعالیت داشتند، افزود: ۳۶ سارق منزل و مغازه که در قالب ۹ باند فعالیت می‌کردند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

وی اظهار داشت: دستگیری ۲۹ سارق خودرو و موتورسیکلت در قالب هفت باند سرقت و دستگیری ۱۷ جاعل و کلاهبردار، از دیگر دستاوردهای این طرح می‌باشد؛ ضمن این‌که در این عملیات، ۱۷ تن از محکومین فراری نیز شناسایی و دستگیر شده‌اند.

سردار رحیمی، از دستگیری ۱۳ نفر از اعضای یک شرکت هرمی که با وعده‌های مختلف واهی، از جمله استخدام و فعالیت‌های اقتصادی دیگر، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند، خبر داد و اظهار داشت: در این سلسله از عملیات، حدود ۶ میلیارد تومان اموال قاچاق در بخش‌های پوشاک و مواد غذایی، کشف و قاچاقچیان آن دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، همچنین به انهدام یک باند قاچاق گوشی‌های تلفن همراه اشاره کرد و افزود: در این عملیات، ۹۰۰ دستگاه تلفن همراه قاچاق از متهمان کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت، در ادامه، به طرح ویژه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برای ایام پایانی سال و خریدهای نوروزی شهروندان تهرانی اشاره کرد و بیان داشت: برای کنترل و پیشگیری از سرقت، کیف‌قاپی، کش‌روی و گوشی قاپی، ماموران پلیس پایتخت، در کلانتری‌ها، یگان امداد و پلیس آگاهی، حضور مستمر داشته و با سارقان برخورد قانونی خواهند کرد.

وی در خصوص ترافیک در روزهای پایانی سال، گفت: از بعد از ظهر تا پاسی از شب، در محدوده ساعت ۲۲، ترافیک به‌شدت افزایش می‌یابد؛ البته پلیس برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص را انجام داده و حتی خیابان‌های غیر اصلی را نیز در دستور کار خود قرار داده‌ایم تا بتوانیم با چینش نیروها، تسهیلاتی در تردد و رفت و آمد شهروندان ایجاد کنیم.

سردار رحیمی، در پایان، مجددا به طرح پلیس پایتخت در برخورد با سارقان و مالخران اشاره کرد و گفت: ۸۲ نفر از سارقان دستگیر شده در این طرح، یعنی حدود ۶۱ درصد آن‌ها دارای سوابق کیفری بوده و عضو باندهای سرقت می باشند که همگی پس از بررسی و تکمیل پرونده، در اختیار مرجع قضایی قرار خواهند گرفت.

منبع: مهر
کد مطلب: 86314
نام شما

آدرس ايميل شما

دلایل كم شدن ناگهانی شير مادر
9 دلیل حساس شدن دندان‌‌ها
سواحل فنلاند، پذیرای خانم‌های گردشگر خواهد بود + تصاویر