پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 22 Feb 2018
۰

آیا روحانی می‌داند قیمت دلار ۴۹۳۰ تومان شده است؟

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱
در هیاهوی گرانی دلار، دوبار از رییس جمهور سوال شد که آیا می‌داند قیمت هم‌اکنون چقدر است که وی در هر بار تاکید کرد، قیمت این رقم نیست!
آیا روحانی می‌داند قیمت دلار ۴۹۳۰ تومان شده است؟
به گزارش خدمت؛ قیمت دلار در حالی صبح امروز از ۴۹۳۰ تومان هم گذشت که احتمالا اگر همین الان از رییس جمهور درباره قیمت ارز سوال شود، می‌گوید نه! نرخ این نیست!

بازار ارز در حالی امروز فعالیت رسمی خود را آغاز کرده که صف‌های مقابل صرافی‌های توزیع کننده دلار بانکی، شلوغ‌تر از قبل شده است.

بانک از ساعت 12:10 دقیقه، دلار تزریقی به صرافی‌ها را با قیمت ٤٨٩٢ تومان برای فروش به مردم ارزش‌گذاری کرد. دیروز، بازار ارز به مانند روزهای قبل، روز شلوغ و ملتهبی را سپری کرد و تا جایی به کار خود پایان داد که قیمت دلار از 4860 تومان هم عبور کرده بود.

رئیس جمهور باز هم دلار ۴۸۵۰ تومانی را انکار خواهد کرد؟
افزایش قیمت دلار که صراف‌ها و فعالان بازار، عامل اصلی آن را بانک می‌دانند، در حالی کماکان ادامه دارد که قیمت دلار، صبح امروز از 4930 تومان هم عبور کرد. این رکورد در حالی برای نرخ دلار ثبت شده که امروز، سخنگوی دولت به مردم توصیه کرده بود، برای خرید ارز هول نزنند.

در هیاهوی گرانی دلار، دوبار از رییس جمهور سوال شد که می‌داند قیمت دلار هم‌اکنون چقدر است که وی در هر بار تاکید کرد که قیمت این رقم نیست! یک‌بار در مصاحبه تلویزیونی، از روحانی سوال شد که می‌دانید قیمت دلار 4750 تومان شده است؟ که وی پاسخ داد، نه! قیمت دلار آن‌قدر نیست و شما(مجری) نرخ تعیین نکنید!

وی در همان گفتگو و از دوربین سیما، به مردم اطمینان داد که خیالشان بابت دلار راحت باشد.

یک‌بار دیگر، یعنی هفته قبل نیز در نشست خبری، روحانی در پاسخ به این سؤال که "آیا می‌دانید قیمت دلار 4 هزار و 800 تومان شده است؟" گفته بود که "نه! قیمت این نیست!" و به فعالان بازار ارز اطمینان داده بود که "ذخایر کافی برای ارز داریم"؛ البته روحانی قبل‌تر هم به مردم اطمینان داده بود که خیالشان راجع به دلار راحت باشد؛ ولی از زمانی که روحانی خیال مردم را برای دلار راحت کرد، تا امروز دلار بیش از 300 تومان گران شده است.

به‌نظر می‌رسد بهتر است، رییس‌جمهور برای این‌که در جریان تغییرات قیمت دلار در بازار ارز باشد، از مشاوران خود و یا رییس کل بانک مرکزی بخواهد که گزارش روزانه از خیابان فردوسی را به وی ارائه دهند.

منبع: مشرق
کد مطلب: 86305
نام شما

آدرس ايميل شما

دلایل كم شدن ناگهانی شير مادر
9 دلیل حساس شدن دندان‌‌ها
سواحل فنلاند، پذیرای خانم‌های گردشگر خواهد بود + تصاویر