دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 26 Feb 2018
۰

هشدار وزارت بهداشت هم مانع تجمع رادیولوژیست‌ها نشد + تصاویر

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
در حالی‌که رییس مرکز حراست وزارت بهداشت گفته بود، هر گونه تجمع بدون مجوز، مقابل وزارت بهداشت غیر قانونی بوده و مسئولیت عواقب آن متوجه برگزار کنندگان آن است، صبح امروز جمعی از رادیولوژیست‌ها در مقابل ساختمان این وزارتخانه گرد هم آمدند.
هشدار وزارت بهداشت هم مانع تجمع رادیولوژیست‌ها نشد + تصاویر
به گزارش خدمت؛ سید رضا سید علیخانی -رییس مرکز حراست وزارت بهداشت- گفت: هر گونه تجمع بدون مجوز، مقابل وزارت بهداشت غیر قانونی بوده و مسئولیت عواقب آن متوجه برگزار کنندگان آن است.

وی اظهار داشت: در این خصوص توصیه می‌شود، گروه‌های پزشکی، مطالبات خود را از مسیر قانونی، از جمله سازمان نظام پزشکی که به‌عنوان یک سازمان صنفی، مسئول پیگیری مطالبات قانونی گروه‌های پزشکی با وزارت بهداشت است، دنبال کنند.

این در حالی است که طی روزهای اخیر، خبرهایی مبنی بر تجمع متخصصان رادیولوژى در اعتراض به بخشنامه اخیر سونوگرافى مقابل درب شمالى وزارت بهداشت در گروه‌های پزشکی منتشر شده، همچنین در مورخ هجدهم بهمن ماه انجمن رادیولوژی طی نامه‌ای به مدیر کل حراست وزارت بهداشت از برگزاری تجمع جلوی در شمالی وزارت بهداشت خبرداده است.
 
بر اساس برخی از خبرها، در جلسه هیات مدیره انجمن رادیولوژی و هیات بورد رادیولوژی با ریاست کل سازمان و رییس شورایعالی نظام پزشکی، فاضل، رییس سازمان نظام پزشکی در تماسی با معاونت درمان وزارت بهداشت از وی درخواست کرد، جهت اعتراض روز 24 بهمن رادیولوژیست‌ها، سالنی در اختیار آنان قرار گیرد و مقرر شد از طرف نظام پزشکی و شورای‌عالی نظام پزشکی، نماینده‌ای نیز حضور داشته باشد.

هر چند برگزاری تجمع‌های اعتراضی با هشدار وزارت بهداشت همراه بوده است، اما این گروه پزشکی اکنون با برگزاری تجمع مجدد مقابل وزارت بهداشت، خواستار تحقق خواسته‌های خود هستند؛ در سال 94 نیز رادیولوژیست‌ها مقابل وزارت بهداشت تجمع کرده بودند که با برخورد قهرآمیز مسئولان وزارت بهداشت و ورود نیروهای پلیس به صحنه، تجمع با حاشیه‌هایی همراه بود که در نهایت، درخواست‌ها نیز بی‌نتیجه ماند.
 
حال باید دید وزارت بهداشت برای پاسخگویی به این اعتراض‌ها، از شیوه‌های سال‌های قبل استفاده می‌کند و باعث رنجش جامعه پزشکی می‌شود، یا این‌که با شنیدن مشکلات رادیولوژیست‌ها، برای حل مسئله، راهکاری در نظر خواهد گرفت.


منبع: دانشجو
کد مطلب: 86296
نام شما

آدرس ايميل شما

حداکثر چقدر باید بخوابیم؟ + اینفوگرافیک
ترکیب زردچوبه با این مواد غذایی، خاصیت آن را ده برابر بیشتر می‌کند
نوشیدنی‌ای که ریسک ابتلا به سرطان مری را چند برابر می‌کند