جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - 14 Aug 2020
۰
منابع آمریکایی در گفت‌وگو با سی ان ان:

ابوبکر البغدادی در حمله هوایی ماه مه 2017 زخمی شده است

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۲
چندین منبع آمریکایی از زخمی شدن سرکرده گروه تروریستی «داعش» در حمله هوایی ماه مه سال گذشته میلادی خبر دادند.
ابوبکر البغدادی در حمله هوایی ماه مه 2017 زخمی شده است
به گزارش خدمت؛ چندین مقام آمریکایی در گفت‌وگوی اختصاصی به شبکه «سی ان ان» اعلام کردند که «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تکفیری «داعش» در حمله هوایی ماه مه سال گذشته میلادی، زخمی شده است و مجبور شده است که کنترل گروه تروریستی داعش را برای مدت پنج ماه به واسطه جراحاتش رها کند.

این مقامات آمریکایی تصریح کردند که سازمانهای اطلاعاتی با درجه بالایی از اعتماد ارزیابی کردند که تحت تعقیب‌ترین مرد جهان در ماه مه که حمله موشکی صورت گرفت، در نزدیکی «الرقه» بوده است.
این مقامات در ادامه افزودند که ارزیابی آنها بر اساس گزارشاتی است که از بازداشتی‌ها و پناهجویان داعش در شمال سوریه بعد از آن حمله هوایی به دست آمده است.

طبق این گزارش، جراحات البغدادی وخیم نبوده است اما شدت آن به اندازه‌ای بود که وی نتوانست فرماندهی عملیات‌های روزانه داعش را ادامه دهد. 

از طرف دیگر، «ابوعلی البصری»، رئیس گروه اطلاعاتی «الصقور» و مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور عراق از وخیم بودن حال جسمی و روحی خلیفه خودخوانده داعش و بستری شدنش در یکی از بیمارستانهای این گروه تروریستی خبر داد و گفت که وی چندین شکستگی در ساق پایش و چند جای دیگر بدنش دارد.

وی افزود: بر اساس اطلاعات به دست آمده، وی دچار دیابت نیز هست.
سی ان ان ادامه داد، در آن زمان، داعش در حال از دست دادن کنترل شهر «موصل» و «الرقه» پایتخت خلافت خودخوانده گروه تروریستی داعش بود.

هنوز مشخص نیست که البغدادی در یک حمله هدفمند هدف قرار گرفته شده است یا اینکه در یک حمله جانبی، آسیب دیده است و حتی مشخص نیست که که چه کسی موشک را شلیک کرده است. 

مقامات آمریکایی تاریخ دقیق حمله را نمی‌دانند و به همین دلیل مطمئن نیستند که هواپیمای ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری داعش در این حمله دخیل بوده یا اینکه جراحات وارده به خلیفه خودخوانده داعش در نتیجه حمله موشکی روسیه بوده است یا خیر.

یکی از مقامات آمریکایی گفت: «حملات پراکنده‌ای توسط روسیه در الرقه صورت گرفته است اما از آنجایی که تاریخ آن نامشخص است، ما نمی‌دانیم که حمله ما بوده است یا خیر».

وزارت دفاع روسیه گفته است که در حال تحقیق درباره گزارشاتی مبنی بر کشته شدن البغدادی در حمله هوایی 28 ماه مه در حومه الرقه است.

تحلیلگران در آن زمان هشدار دادند که با گزارشاتی مبنی بر مرگ البغدادی باید با احتیاط برخورد شود زیرا در گذشته، گزارشات جعلی زیادی در این زمینه منتشر شده است.
البغدادی در ژوئیه 2014 تنها یک بار در مسجد النوری شهر موصل در انظار عمومی ظاهر شد.
کد مطلب: 86237
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟