پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 22 Feb 2018
۰
عضو فراکسیون امید مجلس؛

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دولت، توانایی علمی و عملی ندارد

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
سهیلا جلودارزاده گفت: سیستم برنامه‌ریزی و مدیریت دولت نقص کلی دارد؛ دولت از عدم وجود یک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کارآمد رنج می‌برد.
سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دولت، توانایی علمی و عملی ندارد
به گزارش خدمت؛ سهیلا جلودارزاده -عضو فراکسیون امید و عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار- در گفتگو با روزنامه «آرمان»، با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور در نشست خبری، در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که «اخیرا رئیس‌جمهور در نشست خبری خود عنوان کرد که مطالبات مردم محدود به مسائل اقتصادی نیست و مسائل اجتماعی و سیاسی را نیز در برمی‌گیرد، به‌نظر شما این مطالبات چه مسائلی را شامل می‌شود؟» گفت: من ابتدا باید نقدی به این سخن رئیس‌جمهور داشته باشم که رئیس‌جمهور نباید فکر کند که دولت ایشان باید ۱۰۰ درصد راجع به این قضیه پاسخگو باشد؛ اما آن قسمت از مشکلاتی که دولت باید پاسخ دهد، باید به‌سرعت حل و فصل شود. مثلاً همین مساله نقدینگی مردم که در بانک‌های مختلف دارو ندار خود را در این سیستم بانکی گذاشتند، اما با مشکلاتی مواجه شدند و اکنون درست یا غلط، نمی‌توانند به اموال خود دست پیدا کنند.

جلودارزاده: مسئولانی که سواد کار ندارند، باید به‌سرعت تغییر کنند
وی با بیان این‌که تصمیمات غلط گذشته موجب شده تا بنگاه‌های اقتصادی به سمت تعطیلی بروند، تصریح کرد: هم سرمایه‌گذار و هم کارگر، در شرایط بدی زندگی می‌کنند که این‌ها آستانه تحمل را پایین می‌آورد؛ وگرنه مردم بر خواسته‌های اجتماعی خود صبر می‌کنند؛ هر چند که آن نیز کاهش دهنده سطح مقاومت است.

جلودارزاده، از «بیکاری» به‌عنوان یکی از بزرگ‌‌ترین مشکلات در حوزه اجتماعی یاد کرد و گفت: همت و غیرت ایرانی ایجاب می‌کند که مردم از راه حلال نان خود را درآورند؛ اما می‌بینیم این جستجوی کار از راه حلال نیز به کوچه‌ای بن‌بست می‌رسد؛ از این‌رو دولت باید انرژی فوق‌العاده‌ای وارد این بخش کند و فکر کند که زلزله آمده و ستاد بحران خود را در ایجاد و حفظ فرصت‌های شغلی فعال کند. این‌ها قابل گذشت نیست و مسئولانی که سواد این‌کار را ندارند، باید به‌سرعت تغییر کنند.

جلودارزاده: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، توانایی علمی و عملی ندارد
جلودارزاده، با تاکید روی این مسئله که سیستم برنامه‌ریزی و مدیریت دولت نقص کلی دارد، افزود: دولت از عدم وجود یک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کارآمد رنج می‌برد. از زمانی که این سازمان در دولت دهم منحل شد، این نقص به‌‌وجود آمده و هر چند مسئولان دولت فعلی تلاش کردند که این نقص را برطرف کنند، اما توانایی علمی و عملی را نداشته‌اند.

مرعشی: آقایان اگر بلد نیستند، کنار بکشند
حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی نیز روز ۹ دی‌ماه، ۲ روز پس از آغاز اغتشاشات پراکنده در کشور، در کانال تلگرامی‌اش، ضمن انتقاد جدی به اطرافیان روحانی که به زعم وی «در میدان» حضور ندارند، تصریح کرد: این‌که همراهان آقای روحانی متناسب با نیازهای دولت کاری نمی‌کنند، یک واقعیت است. آقایان اگر بلد نیستند، کنار بکشند؛ اگر هم بلد هستند که کارها را راه بیندازند.

مرعشی در بخش دیگری از نوشته‌اش، با انتقاد از «سازمان برنامه و بودجه» گفت: وقتی آقای نوبخت می‌گفت یارانه را قطع نمی‌کنیم، حالا می‌گوید می‌خواهیم یارانه ۳۰ میلیون نفر را قطع کنیم، یعنی این حرف‌ها با هم سازگار نیست. آقای نوبخت نباید از قبل این‌قدر محکم حرف می‌زد که ما یارانه کسی را قطع نمی‌کنیم. ۵ سال است که سازمان برنامه‌وبودجه می‌گوید می‌خواهیم قیمت‌ها را تثبیت کنیم، بعد یک‌مرتبه قیمت‌ها را در برخی اقلام، ۵۰ درصد رشد می‌دهیم. این، موج درست می‌کند، تعارف هم برنمی‌دارد.

عرب سرخی: روحانی در ترکیب تیم اقتصادی بازنگری کند
علاوه بر این، «فیض الله عرب سرخی» که از فعالان جریان اصلاحات به‌شمار می‌رود، در 10 بهمن‌ماه، طی گفتگویی با روزنامه اصلاح‌طلب «اعتماد»، با انتقاد از تیم اقتصادی رئیس جمهور گفت: در حال حاضر شاید یکی از مهم‌ترین انتظارات، اصلاح وضعیت اقتصادی است. شاید بد نباشد در این‌باره، دولت و حتی شخص آقای روحانی هم در ترکیب تیم اقتصادی دولت بازنگری داشته باشند.

منبع: مهر
کد مطلب: 86226
نام شما

آدرس ايميل شما

دلایل كم شدن ناگهانی شير مادر
9 دلیل حساس شدن دندان‌‌ها
سواحل فنلاند، پذیرای خانم‌های گردشگر خواهد بود + تصاویر