دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 26 Feb 2018
۰

راهپیمایی تماشایی «۲۲ بهمن ۹۶»؛ روحانی: کمک ایران به عراق و سوریه به ثمر نشست/ ما بر تروریسم پیروز شدیم

يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
راهپیمایی مردم ایران همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز چهلمین سال انقلاب اسلامی، در تهران و سراسر کشور برگزار شد.
راهپیمایی تماشایی «۲۲ بهمن ۹۶»؛ روحانی: کمک ایران به عراق و سوریه به ثمر نشست/ ما بر تروریسم پیروز شدیم
به گزارش خدمت؛ راهپیمایی 22 بهمن در 1000 بخش، شهر و شهرستان و همچنین 4 هزار روستای کشور به‌طور همزمان آغاز شد. در تهران نیز مراسم رسمی این یوم‌الله، در میدان آزادی با انجام جلوه‌های ویژه، ‌اجرای سرود و سخنرانی رئیس‌جمهور، در حال برگزاری است.
 
6000 خبرنگار، عکاس و تصویربردار داخلی و خارجی حماسه عظیم ایرانی‌ها را به سراسر جهان انعکاس می‌دهند.
 
 • اسماعیلی: حضور مردم در راهپیمایی بخاطر علاقه همیشگی به رهبر معظم انقلاب است
محسن اسماعیلی، عضو مجلس خبرگان رهبری، در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن، درباره‌ بعضی اظهارات دشمنان داخلی و خارجی که به‌دنبال بزرگ‌نمایی مشکلات نظام هستند، اظهار داشت: حضور پُر شور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، پاسخ به همه‌ ابهاماتی است که ممکن است بعضی افراد داشته باشند. از دشمنان و رسانه‌های خارجی چیزی جز دشمنی انتظار نمی‌رود و می‌خواهند وانمود کنند که مردم از آرمان‌ها و اهداف انقلابی دست کشیده‌ و فاصله گرفته‌اند.

اسماعیلی تصریح کرد: حضور مردم نشان‌دهنده‌ این است که پای آرمان‌ها ایستاده‌اند و به راه امام خمینی(ره) یعنی ولایت فقیه پایبند‌ند.

وی در ادامه افزود: مردم رهبر انقلاب را دوست دارند؛ اگر چه از برخی مشکلات رنج می‌برند که این مشکلات در تمام جهان است و کشوری بدون مشکل وجود ندارد، همچنین اگر مشکلاتی در ابعاد اقتصادی وجود دارد، باید مسئولین اقتصادی پاسخگو باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: رهبری وظایف خود را به بهترین شکل انجام داده است و حضور مردم به‌خاطر علاقه همیشگی به مقام معظم رهبری است.
 
 • کرباسیان: قول می‌دهیم که سال خوبی در پیش داریم
مسعود کرباسیان -وزیر اقتصاد و دارایی- در حاشیه راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسئولان باید قدردان، خدمتگزار و خادم خوبی برای حضور بانشاط مردم در صحنه‌های همچون 22 بهمن امسال باشند.

وی با تأکید بر این‌که حضور همواره مردم در صحنه‌، سرمایه‌ای بزرگ برای کشور است، گفت: ما با تصویب بودجه سال 97 قول می‌دهیم که سال خوبی در پیش داشته باشیم چراکه باید کارنامه خوبی در آستانه چهل‌سالگی انقلاب به مردم عرضه کنیم.
 
 • ناطق‌نوری: مسئولان سه‌قوه با همدلی مشکلات مردم را حل کنند
حجت الاسلام علی اکبر ناطق‌نوری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن و در جمع خبرنگاران، درباره تهدیدهای آمریکا و رژیم‌صهیونیستی علیه کشورمان، گفت: تهدید آمریکا مسئله تازه‌ای نیست؛ چون از ابتدای پیروزی انقلاب آمریکایی‌ها ما را تهدید کردند.

وی ادامه داد: تهدیدهای آنان با هلیکوپترها، هواپیماها و با حرکتی که در طبس انجام دادند و خداوند عنایت کرد مفتضحانه شکست خوردند، بوده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: جنگ را به ما تحمیل کردند و آمریکا در راس همه قدرت‌های استکباری قرار داشت؛ اما ملت ما هوشیار بود و با وجود این‌که تازه به پیروزی رسیده بودیم، همین مردم در مقابل همه قدرت‌های استکباری ایستادند تا خاکی از کشورمان از دست نرود.

ناطق نوری تصریح کرد: ملت ما، مردانه ایستادند و از کشور دفاع کردند و رژیم صهیونیستی که خودش را برای ما تهدید می‌دانست و ما را تهدید می‌کرد، همین دیروز هواپیمای اف 16 شان توسط سوری‌ها ساقط شد و با یک سقوط هواپیما به هم ریختند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: حرف‌های اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها تهدید نیست، بلکه این نوع تهدیدها سبب انسجام بیشتر مردم می‌شود.

ناطق‌نوری در پایان، با بیان این‌که حضور پُر شور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ همان تهدیدهایی است که کردند، چون تهدیدها ملت ما را بیشتر منسجم می‌کنند، خاطرنشان کرد:  امیدواریم مسئولان قوای سه‌گانه منسجم‌تر و متحدتر با هم و با همدلی‌شان مشکلات مردم را بتوانند حل کنند؛ چرا که مردم ما از تهدیدهای بیرونی نگران نیستند و آن چیزی که مردم ما را نگران می‌کند، تبعیض‌ها، قانون شکنی‌ها و بی‌قانونی‌ها است؛ همچنین حرف‌هایی که مسئولان گاهی نسبت به هم می‌زنند، دل مردم را خالی می‌کنند و اگر مسئولان کشور حرمت ملت را داشته باشند، ملت ما همیشه در صحنه بوده‌اند و خواهند بود.
 
 • قطعنامه راهپیمایی سراسری یوم الله 22 بهمن
حمد و ثنای بی‌پایان پروردگار بزرگی را سزاست که ملت شریف و حق جوی ایران را کرامت بخشید تا در سایه نعمت اسلام و ولایت، تحت رهبری داهیانه و الهی حضرت امام خمینی(رضوان‌الله تعالی علیه) و ولی امر مسلمین، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) در عصر جاهلیت مدرن، منادی احیای ارزش‌های والای الهی و اخلاقی گردد.

اینک، در این لحظات آکنده از شور و نشاط و حماسه که قلب میلیون‌ها انسان آزاده مملو از سرور سی‌ونهمین سالگرد سراسر نور و افتخار پیروزی انقلاب اسلامی است و پیشرفت‌ها و دست‌آوردهای نظام اسلامی ایران در اوج قله‌های سربلندی و افتخار، بیش از هر زمان دیگری به‌عنوان الگوی نجات بخش جامعه بشری، مایه مباهات مسلمانان و مستضعفان جهان شده است، ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی با شکوه، سراسری و دشمن‌شکن یوم‌الله 22 بهمن که مزین و آراسته به نام سیده نساء العالمین، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) است، مواضع خویش را با بانگ رسای توحیدی "الله اکبر" و "خامنه‌ای رهبر" به جهانیان اعلام می‌داریم:

1- ضمن تجدید میثاق و بیعت خلل‌ناپذیر با آرمان‌های بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، انقلابی‌گری و تبعیت همه‌جانبه از رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را زمینه‌ساز نشر و بسط ارزش‌های معنوی انقلاب اسلامی دانسته و بر التزام عملی به اصل الهی و مترقی «ولایت فقیه» به‌عنوان میراث جاویدان معمار کبیر انقلاب اسلامی تاکید می‌نماییم.

2- بار دیگر پشتیبانی قاطع خود را از موفقیت‌های جوانان مومن و متخصص کشور به‌خصوص در عرصه علم و فناوری و صنایع باز دارنده دفاعی و موشکی اعلام داشته و ضمن حمایت از دست‌آوردهای ارزشی و معنوی نظام اسلامی، بر تداوم عزم جدی مسئولین کشور در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و تکامل مسیر پرفروغ انقلاب اسلامی تاکید می نماییم.

3- با تاکید بر لزوم تامین زندگی کریمانه مردم و مقابله با موج نفوذ و رخنه دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، خاصه از راه تدبیر فضای مجازی ایمن و شبکه اینترنت ملی، از همه دستگاه‌ها به‌خصوص  دولت محترم می‌خواهیم با مسئولیت‌پذیری برای بهبود شرایط اقتصادی کشور و پاسخگویی صادقانه به مطالبات برحق مردم، تامین اشتغال و معیشت و رفاه مردم را در اولویت قرار دهند.

4- آمریکای جنایتکار را همچنان "دشمن شماره یک" خود دانسته و ضمن ابراز خشم و نفرت از بدعهدی‌های شیطان بزرگ در نقض مفاد توافقنامه هسته‌ای و محکوم کردن مواضع خصمانه برخی مقامات ارشد اروپایی در همراهی با سیاست‌های سلطه‌طلبانه شیطان بزرگ از تمام مسئولین و دست‌اندرکاران نظام اسلامی می‌خواهیم تا با اتخاذ مواضع قاطعانه نسبت به استیفای کامل حقوق و منافع ملی و مقابله به مثل موثر با تحریم‌ها و اقدامات خرابکارانه نظام سلطه و ایادی آن، شجاعانه اقدام نمایند. 

5- بار دیگر حمایت همه‌جانبه خود را از وحدت و اتحاد جهان اسلام و همچنین جنبش‌ها و حرکت‌های اسلامی و آزادی‌بخش، خاصه فلسطین و محور مقاومت اعلام داشته و با‌ تاکید بر لزوم حفظ تمامیت ارضی کشورهای اسلامی، طرح رذیلانه سردمداران کفر پیشه آمریکای جنایتکار در رسمیت بخشیدن به نقشه شوم انتقال پایتخت رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی به بیت المقدس و همچنین جنایات وحشیانه رژیم قبیله ای آل سعود و هم پیمانان آن در یمن و بحرین را شدیدا محکوم می نماییم.

6- ضمن هشدار در خصوص پذیرش تعهدات و معاهداتی که زمینه ساز نفوذ دشمنان و تحدید قدرت و کاهش میزان اثرگذاری نظام در سطح منطقه و جهان است، از متولیان امر می‌خواهیم با سرلوحه قرار دادن عدالت و رفع زمینه‌های بروز معضلات اجتماعی، افزایش اعتماد سیاسی، تحکیم بنیاد خانواده و جلوگیری از تبدیل شدن مساله حجاب به ابزاری سیاسی، دشمنان مردم و انقلاب را در رسیدن به اهداف شیطانی خود با شکست مواجه سازند.

7- تکریم مقام شهدای والامقام انقلاب اسلامی و ایثارگران و خانواده‌های معظم آنان را وظیفه دائمی امت شهیدپرور دانسته و از مسئولین کشور می‌خواهیم تا در رفع موانع تعالی مادی و معنوی و حاکم ساختن فرهنگ "ایثار" و "شهادت"، از هیچ تلاشی دریغ ننمایند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

یکشنبه 22 بهمن ماه
1396
مصادف با 24جمادی الاول 1439 و 11 فوریه 2018
 
 • روحانی: حضور پرشور مردم در راهپیمایی پاسخ به توطئه های آمریکاست
حجت الاسلام حسن روحانی، با حضور در جمع راهپیمایان تهرانی، ضمن تقدیر از حضور با شکوه مردم گفت: حضور پر شور و با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، پاسخی به توطئه‌های جدید آمریکا علیه ملت ایران است.

وی گفت که اعلام وحدت و یکپارچگی ایرانیان، عهد و پیمان با امام راحل و آرمان های انقلاب است.

 
 • آتش زدن پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی در راهپیمایی 22 بهمن 
 • فرمانده کل ارتش به راهپیمایان تهرانی پیوست
همزمان با حضور با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن در تهران و سراسر کشور، امیر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با حضور در خیابان انقلاب اسلامی، به خیل گسترده راهپیمایان تهرانی پیوست.
 
 • امیراسماعیلی: ادعای اسرائیل درباره هدف قراردادن پهپاد ایرانی غلط است
امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن و در جمع خبرنگاران در واکنش به ادعای اسرائیل در خصوص هدف قرار دادن پهپاد ایرانی در آسمان سرزمین‌های اشغالی، عنوان کرد: ادعای اسرائیلی‌ها در 40 سال گذشته همواره غلط و نادرست بوده و ما کشوری مستقلی هستیم و هر کشور مستقلی که به آن حمله شود همان کاری را می‌کند که با اف 16 اسرائیلی و اف 15 عربستانی صورت گرفت و هیچ کشور مستقلی در برابر تجاوز سکوت نمی‌کند.
وی افزود: استراتژی دشمن کند کردن ابزار عزتمندی و ناامید کردن مردم است البته مردم با حضور پرشور خود دشمن را ناامید کردند و مشکلات داخلی ما به خودمان مربوط است و به کشور دیگری ربطی ندارد.
 
 • وزیر دادگستری: آرامش بسیار خوبی بین قوا وجود دارد
سیدعلیرضا آوایی، وزیر دادگستری، در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن، درباره اهمیت وحدت و همدلی در کشور در بین مسئولان و مردم، اظهار داشت: ممکن است در برخی از بخش‌ها  همه روحیات و دیدگاه‌ها و سلایق هم را قبول نداشته باشند. برای نمونه، ممکن است دولت در برخی زمینه‌ها اختلاف نظرهایی با بخش‌های دیگر داشته باشد که این منطبق نبودن دیدگاه‌ها با یکدیگر طبیعی است.

وی ادامه داد: یک‌سری اصول مشترک بسیار مهمی در میان مسئولان وجود دارد  که برای رسیدن به آن، ناگزیریم کنار هم قرار بگیریم و عقل و دین، همین را اقتضا می‌کند.

وزیر دادگستری، با تاکید بر این‌که دشمنان به‌دنبال ضربه‌زدن به انقلاب است، افزود: باید مسئولان برای حل مشکلات در کنار هم باشند؛ چون مهمترین عامل موفقیت و خارج شدن از گردنه‌های سخت و مشکلات، در کنار هم و کمک یکدیگر بودن در برابر مشکلات است.

آوایی با بیان این‌که مهمترین آفتی که دشمن را به اهداف خود می‌رساند  و ملت ما را آزرده و مایوس کند، اختلاف‌هاست، اضافه کرد: اگر مسئولان اختلاف‌هایی دارند، باید با کنار هم نشستن مشکلات را حل کنند و خوشبختانه در حال حاضر مسیر همان مسیر است و آرامش بسیار خوبی بین قوا وجود دارد.
 
 • حضور وزیر کشور در جمع راهپیمایان تهرانی
عبدالرضا رحمانی فضلی -وزیر کشور- صبح امروز(یک‌شنبه) برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن به راهپیمایان تهرانی در خیابان انقلاب اسلامی پیوست.
 
 • "روحانی" به راهپیمایان تهرانی پیوست
جت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان، با حضور در خیابان انقلاب اسلامی، به خیل جمعیت راهپیمایان تهرانی پیوست.

 
 • حضور ظریف در راهپیمایی 22 بهمن
   

 

 • واکنش شمخانی به ادعای صهیونیست‌ها درباره پایگاه‌های ایران در سوریه
دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت‌ملی، در حاشیه راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن، در جمع خبرنگاران گفت: ادعای صهیونیست‌ها برای وارد کردن خسارت به پایگاه‌های ایرانی سوریه‌ای دروغ است.

وی با بیان این‌که ما در سوریه حضور مستشاری داریم و حضور نظامی نداریم که چنین ادعایی می‌کنند، افزود: ادعای اسرائیلی‌‌ها مبنی بر این‌که پرواز جنگنده‌هایشان در واکنش به پرواز پهپاد بوده، حرف اشتباهی است.

دبیر شورای عالی امنیت‌ملی تصریح کرد: اصولاً برای زدن پهپاد که جنگنده بلند نمی‌کنند. ملت سوریه این‌بار نشان دادند به هر گونه تجاوز پاسخ می‌دهد و‌ دوران‌ بزن‌درو تمام شده است.
 
 • دریادار سیاری: هیچ ایرانی حاضر نیست برای حرکت رو به جلو مانع‌تراشی کند
امیر دریادار سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش در حاشیه راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن در جمع خبرنگاران گفت: مسیر انقلاب همیشه رو‌به جلو بوده و در همه ابعاد رو به جلو هستیم.

وی ادامه داد: این‌که عده‌ای تلاش می‌کنند انقلاب اسلامی را در مسیر پسرفت قرار دهند، دشمنان هستند و هیچ ایرانی‌ای حاضر نخواهد بود برای حرکت رو جلو مانع‌تراشی کند.
 
 • حضور مقامات عالی نظامی در راهپیمایی 22 بهمن
مقامات عالی‌رتبه لشکری، از جمله امیر حسن شاه‌صفی، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، جانشین نیروی هوایی ارتش، سردار غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و امیر سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش در راهپیمایی شرکت کردند.
 
 • جدیدترین موشک ضدزره ایرانی با نام "توفان 2 - M" رونمایی شد
جدیدترین موشک ضد زره ایرانی، با نام توفان، 2 - M در جریان برپایی راهپیمایی 22 بهمن در تهران، رونمایی شد. این موشک، در غرفه وزارت دفاع به نمایش عمومی نیز گذاشته شده است.

این موشک، با عمق نفوذ 650 میلی‌متری، از هدایت نیمه خودکار فرمان به خط دید بهره می‌برد. طول موشک، 147 سانتی‌متر، قطر موشک 15 سانتی‌متر و سرعتش 310 متر بر ثانیه است.

حداکثر برد این موشک ضد زره، 3750 متر و حداقل بردش نیز 100 متر می‌باشد. موشک ضدزره توفان 2 - M، مجموعا 21 کیلوگرم بوده و از سر جنگی خرج گود شدیدالانفجار دو مرحله‌ای استفاده می‌کند.


 
 • اقدام جالب یک تاکسی‌دار تهرانی
یکی از شهروندان ایرانی برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن، موشکی را به شکل نمادین بر تاکسی خود سوار کرده است. 
 • بازداشت نمادین 2 مفسد اقتصادی و یک مدیر ناکارآمد
راهپیمایان امروز تهران، 2 مفسد اقتصادی و یک‌ مدیر ناکارآمد را به‌صورت نمادین دستگیر کردند.
 
 • اعلام مشخصات زیردریایی بومی فاتح
طول:43/5
عرض: 4/5 متر
وزن:550 تن
زیر دریایی فاتح مجهز به سامانه و تسلیحات نبرد ضد سطحی و ضد زیردریایی است.

 
 • تشییع نمادین تابوت رژیم‌ صهیونیستی در تهران
   

 


   
 •  
   
   
   حضور نجفی و هاشمی رفسنجانی در مترو برای شرکت در راهپیمایی+ عکس
محمد نجفی -شهردار- و محسن هاشمی -رئیس شورای شهر تهران- با مترو شادمان برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن حضور یافتند.


    
 •  
   
   
   
  نمایش عمومی موشک 2000 کیلومتری سپاه در مسیر راهپیمایی + عکس
مزمان با برگزاری راهپیمایی مردم در تهران، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، 2 فروند موشک بالستیک و دوربرد قدر F  را در مسیر راهپیمایی به نمایش عمومی گذاشت. ویژگی‌های این موشک به شرح ذیل است:

- طول: 15.86 متر
- وزن مسلح: 17460 کیلوگرم
- وزن سرجنگی: 650 کیلوگرم
- سوخت: مایع
- قطر: 125 سانتی متر
- نوع جدایش: تک مرحله‌ای با قابلیت سر جداشونده
- ماموریت: زمین به زمین - بالستیک
 

 • مسیرهای 10 گانه راهپیمایی به سمت میدان آزادی در تهران
- مسیر شماره1: مسجد امام حسین، میدان امام حسین، میدان ازادی
- مسیر شماره2: مسجد ابوذر، میدان ابوذر، میدان ازادی
- مسیر شماره 3: مسجد امام هادی، خیابان شهید آقایی، میدان معلم ، میدان ازادی
- مسیر شماره4: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، میدان ازادی
- مسیر شماره 5: مسجد الجواد، میدان هفت تیر ، میدان ازادی
- مسیر شماره6: مسجد حضرت امیر، خیابان کارگر شمالی، میدان ازادی
- مسیر شماره 7: مسجد المهدی، خیابان ستارخان ، میدان آزادی
- مسیر شماره 8: مسجد حضرت ابوالفضل، خیابان ستارخان، میدان آزادی
- مسیر شماره 9: مسجد امام سجاد، خیابان این الله اشرفی اصفهانی ،میدان آزادی
- مسیر شماره 10: مسجد امام جعفر صادق، فلکه دوم صادقیه، میدان آزادی
کد مطلب: 86193
نام شما

آدرس ايميل شما

حداکثر چقدر باید بخوابیم؟ + اینفوگرافیک
ترکیب زردچوبه با این مواد غذایی، خاصیت آن را ده برابر بیشتر می‌کند
نوشیدنی‌ای که ریسک ابتلا به سرطان مری را چند برابر می‌کند