پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 22 Feb 2018
۰

درخشش تیم‌های ایرانی در رقابت‌ بین‌المللی نفوذ در فضای مجازی

شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۵
صدرنشین‌های مسابقه بین‌‌المللی «فتح پرچم شریف» اعلام شدند.
درخشش تیم‌های ایرانی در رقابت‌ بین‌المللی نفوذ در فضای مجازی
به گزارش خدمت؛ نتایج هشتمین دوره «مسابقه بین‌المللی فتح پرچم شریف» اعلام شد. در این مسابقات، تیم ایرانی در میان بیش از 1200 تیم، به رتبه چهارم دست یافت.

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای، نتایج هشتمین دوره مسابقه بین‌‌المللی «فتح پرچم شریف»(SharifCTF) از مجموعه رقابت‌‌های نفوذ و دفاع در فضای مجازی را منتشر کرد.

این مسابقات با حمایت مرکز ماهر، سازمان فناوری اطلاعات ایران، توسط مرکز آپای دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و تیم‌‌های شرکت‌‌کننده در این مسابقه، طی ۴۰ ساعت، با حل ۳۲ چالش امنیتی در زمینه‌‌های نفوذگری در وب، رمزنگاری، مهندسی معکوس، فارنزیک، اکسپلویت و مسائل ترکیبی، به محک‌‌زنی توانمندی‌‌های خود در زمینه نفوذگری و تحلیل مسائل و آسیب‌‌پذیری‌‌های امنیتی پرداختند.

در این دوره از رقابت‌ها، ۱۲۶۶ تیم از بیش از ۹۰ کشور شرکت کردند که در این میان، ایران با ۲۴۳ تیم، آمریکا با ۱۶۸ تیم، هند با ۱۱۰ تیم و روسیه با ۷۲ تیم، بیشترین تیم‌‌های شرکت‌کننده در این دوره را به خود اختصاص داده بودند.

تیم‌های برتر این دوره از مسابقات، به ترتیب از کشور لهستان، اسپانیا و اوکراین بوده‌اند و برترین تیم ایرانی نیز توانست رتبه چهارم را در این دوره به خود اختصاص دهد.

منبع: کلیک
کد مطلب: 86191
نام شما

آدرس ايميل شما

دلایل كم شدن ناگهانی شير مادر
9 دلیل حساس شدن دندان‌‌ها
سواحل فنلاند، پذیرای خانم‌های گردشگر خواهد بود + تصاویر