دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 26 Feb 2018
۰

روحانی یا مشکل عراقچی و زنگنه را حل کند، یا آن‌ها را برکنار کند

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، به اظهارات ضد و نقیض عراقچی و زنگنه در باره پول نفت اشاره کرد و گفت: روحانی یا مشکل این 2 نفر را حل و یا آن‌ها را برکنار کند.
روحانی یا مشکل عراقچی و زنگنه را حل کند، یا آن‌ها را برکنار کند
به گزارش خدمت؛ محمد جواد ابطحی -نماینده خمینی‌شهر در مجلس- با بیان این‌که دولتمردان با هم هماهنگ نیستند و بعضا مواضع ضد و نقیض اتخاذ می‌کنند، گفت: اخیرا عباس عراقچی -معاون وزیر امور خارجه- در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که بعد از قضیه برجام، مشکلی در انتقال پول به داخل کشور نداریم و پول نفت وارد می‌شود؛ اما بیژن زنگنه -وزیر نفت- این اظهارات را تکذیب می‌کند و از منتقل نشدن پول نفت به کشور سخن می‌گوید.

وی افزود: این مواضع ضد و نقیض دولتمردان، موجب بی‌اعتمادی مردم به مسئولین می‌شود و مردم می‌پرسند پس این پول نفت چه می‌شود؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مردم واقعا سوال دارند که آیا پول نفت وارد کشور می‌شود یا نه، وارد کشور نمی‌شود؟

ابطحی تصریح کرد: اتخاذ این رویه‌ها و مواضع، نشان می‌دهد که دولتمردان با هم هماهنگ نیستند.

وی با بیان این‌که ناهماهنگی در بین دولتمردان و اظهارت ضد و نقیض‌شان، جایگاه دولت و قوه مجریه را زیر سوال می‌برد، تصریح کرد: ما از رئیس جمهور می‌خواهیم که به مشکل آقای عراقچی و زنگنه ورود و آن را حل و فصل کند و یا هر 2 نفر را عزل و برکنار کند.

ابطحی تصریح کرد: اینجانب در همین زمینه به رئیس جمهور در صحن مجلس نذکر خواهم داد و از وی می‌خواهم تا تکلیف پول نفت را روشن سازد.

عراقچی، 9 بهمن، در برنامه شبکه افق گفت: هیچ قراردادی با هیچ کشوری نداریم که در ازای پول خودمان کالا بگیریم. این‌که با پول نفتی که می‌فروشیم، کالا می‌خریم طبیعی است. درآمدهای نفتی ما الان وارد حساب‌های بانک مرکزی می‌شود و هر چقدر نیاز داشته باشند، دلار و اسکناس می‌کنند و وارد کشور می‌کنند.

بیژن زنگنه -وزیر نفت- صبح روز یک‌شنبه 15 بهمن، در یک نشست خبری گفت: ما همچنان در مسائل بانکی و موضوعاتی که مربوط به حمایت از تروریسم است، گیر داریم. ما در حال حاضر برای دریافت پول گاز از عراق هم مشکل داریم. مشکلات ما برای بازگشت پول نفت از هند، بر اساس زمان‌بندی صورت‌ گرفته در حال انجام است.

منبع: افکار
کد مطلب: 86032
نام شما

آدرس ايميل شما

حداکثر چقدر باید بخوابیم؟ + اینفوگرافیک
ترکیب زردچوبه با این مواد غذایی، خاصیت آن را ده برابر بیشتر می‌کند
نوشیدنی‌ای که ریسک ابتلا به سرطان مری را چند برابر می‌کند