پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 22 Feb 2018
۰
شیخ معترض قطری علیه عربستان و امارات افشاگری کرد؛

ولیعهد عربستان حیله گر است/ ریاض و ابوظبی به دنبال ثروت قطر بودند

شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
شیخ قطری معترض که مورد حمایت عربستان و امارات بود، با انتشار فایلی صوتی علیه «محمد بن سلمان» و «محمد بن زاید» افشاگری و ولیعهد عربستان را فردی حیله گر توصیف کرد.
ولیعهد عربستان حیله گر است/ ریاض و ابوظبی به دنبال ثروت قطر بودند
به گزارش خدمت به نقل از الجزیره؛ شیخ «عبدالله بن علی آل ثانی» از معارضان قطری که در پی بحران کشورهای عربی با دوحه به عنوان یکی از چهره های مورد حمایت عربستان شناخته شده بود، از فشارهایی که از سوی ریاض و ابوظبی به او وارد شده است پرده برداشت.
 
یک فایل صوتی منسوب به شیخ عبدالله منتشر شده که بر اساس آن این شخصیت قطری می گوید بحران قطر به دلیل طمع کاری «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان و «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی برای به دست آوردن ثروت قطر شکل گرفته است.

او اعلام کرد که به دلیل فشارهایی که محمد بن زاید ولیعهد امارات به او تحمیل کرده بود تصمیم گرفته بود خودکشی کند. وی همچنین افزوده بود که فشار اعمال شده علیه او طبیعی نبوده است و اخیرا نیز مدام مورد تهدید قرار می گرفته است.

وی که در جریان مراسم حج برای پادرمیانی و مشارکت قطری‌ها در مراسم حج با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان دیدار کرده بود می گوید شاه سعودی یکی از بهترین افرادی بوده که ملاقات کرده اما مشکل اصلی در ولیعهد عربستان است.

شیخ عبدالله تأکید کرده که محمد بن سلمان فردی حیله گر است و محمد بن زاید نیز مانع بازگشت او و دخترش به قطر شده بود. در حالی که گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت شیخ عبدالله در امارات منتشر شده بود؛ او آخرین بار در فرودگاه ابوظبی دیده شده که در راه کویت بوده در حالی که روی صندلی چرخدار بوده و مچ دست او باندپیچی شده بود.
کد مطلب: 85133
نام شما

آدرس ايميل شما

دلایل كم شدن ناگهانی شير مادر
9 دلیل حساس شدن دندان‌‌ها
سواحل فنلاند، پذیرای خانم‌های گردشگر خواهد بود + تصاویر