پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 22 Feb 2018
۰

کرزای: با اقدام نظامی آمریکا علیه پاکستان مخالفم

شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
رئیس جمهوری پیشین افغانستان گفت که من خواهان اقدامات سیاسی و افزایش فشارهای دیپلماتیک به پاکستان از سوی آمریکا هستم اما از اقدام نظامی واشنگتن علیه اسلام آباد حمایت نمی کنم.
کرزای: با اقدام نظامی آمریکا علیه پاکستان مخالفم
به گزارش خدمت؛ مهر به نقل از جمهور نوشت: «حامد کرزای» رئیس جمهوری پیشین افغانستان که در گفتمان «رایسینا» در «دهلی نو» صحبت می‌کرد، نابودی گروه‌های تروریستی در پاکستان را کلید حل مشکلات فعلی افغانستان دانست و گفت که آمریکا باید فشارهای سیاسی، اقتصادی و دیپلماتیک خود به اسلام آباد را افزایش دهد تا این کشور دست از حمایت گروه‌های تروریستی بردارد.
 
وی افزود: پاکستان همواره از گروه‌های تروریستی به عنوان یک ابزار سیاست خارجی استفاده کرده است، گروه های افراطی در پاکستان پایگاه‌های امن دارند و همچنین از حمایت‌های لجستیکی و مالی برخوردار هستند.

کرزای تاکید کرد: من خواهان اقدامات سیاسی، اقتصادی و افزایش فشارها به پاکستان هستم اما از اقدام نظامی بر ضد پاکستان حمایت نمی‌کنم.

رئیس جمهوری افغانستان در بخش دیگری از اظهارات خود گفت که فساد در افغانستان به آن اندازه ای نیست که نهادهای خارجی از آن نام می‌برند و در رده بندی خود جایگاه دوم و سوم را به این کشور اختصاص می‌دهند.

وی افزود: اکثر این رده‌بندی‌ها از سوی نهادهایی صورت می‌گیرد که در غرب واقع هستند و همه این رده‌بندی‌ها نوعی دسیسه بر ضد افغانستان است.

کرزای در پاسخ به این پرسش که برخی از گروه‌های مافیایی در برخی چالش‌های مالی در افغانستان دست دارند، گفت ما در افغانستان اصلاً مافیا نداریم، اما برخی سرمایه‌گذارانی داریم که گاهی عملکردهای درستی داشته‌اند و گاهی هم اشتباه.
کد مطلب: 85127
نام شما

آدرس ايميل شما

دلایل كم شدن ناگهانی شير مادر
9 دلیل حساس شدن دندان‌‌ها
سواحل فنلاند، پذیرای خانم‌های گردشگر خواهد بود + تصاویر