پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 22 Feb 2018
۰

روایت زنگنه از یک دروغ شاخدار درباره نفتکش سانچی

شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۶
وزیر نفت گفت: این‌که گفته می‌شود که مقصد نفتکش سانچی کره شمالی بوده، دروغی شاخدار است.
روایت زنگنه از یک دروغ شاخدار درباره نفتکش سانچی
به گزارش خدمت؛ بیژن نامدار زنگنه، با اشاره به جان‌ باختن خدمه نفتکش سانچی گفت: این نفتکش که قرارداد آن بر اساس فوب بوده برای مقصد کره جنوبی بار زده بود و این‌که گفته می‌شود که مقصد این کشتی کره شمالی بوده، دروغی شاخدار است؛ چرا که مالک محموله، شرکت هانماتوتال کره جنوبی بوده که این محموله را برای یکی از پالایشگاه‌های خود حمل می‌کرد. ارزش محموله نفتکش، حدود 60 میلیون دلار بوده و شرکت کره‌ای محموله خود را بیمه کرده است.

وزیر نفت با بیان این‌که در بارنامه جزئیات محموله این کشتی نفتکش مشخص است، افزود: ارزش محموله نفتکش حدود 60 میلیون دلار بوده و شرکت کره‌ای محموله خود را بیمه کرده، البته ما بدون توجه به این‌که این کشتی بیمه بوده، پولمان را وصول می‌کنیم؛ لذا پول وزارت نفت از فروش این محموله سر جایش بوده و ما پولمان را دریافت می‌کنیم.

وی ضمن تسلیت به خانواده‌هایی که عزیزانشان را در این حادثه از دست داده‌اند، گفت: شکایت از چینی‌ها در صورت محرز شدن کوتاهی‌شان، با شرکت ملی نفتکش است و باید از این شرکت پرسیده شود که چه اقدامی می‌کند.

وزیر نفت تصریح کرد: بر اساس قواعد بین‌المللی، سازمان کشتیرانی جهانی IMO این موضوع را بررسی می‌کند و مسئله مهم در این حادثه، جان افراد از دست رفته است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 85119
نام شما

آدرس ايميل شما

دلایل كم شدن ناگهانی شير مادر
9 دلیل حساس شدن دندان‌‌ها
سواحل فنلاند، پذیرای خانم‌های گردشگر خواهد بود + تصاویر