پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 22 Feb 2018
۰

اگر سانچی ده روز دیگر می‌سوخت...

سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳
جمله «آن‌ها در موتورخانه زنده هستند» هم در حادثه پلاسکو تکرار شد و هم در حادثه نفتکش سانچی. هر دو بار هم مرجع این خبر و مدرکی برایش مشخص نشد.
اگر سانچی ده روز دیگر می‌سوخت...
به گزارش خدمت؛ رضا ساکی نوشت: در پلاسکو می‌گفتند آن‌ها زنده‌اند و پیامک زده‌اند؛ اما هیچ‌وقت هیچ موبایلی پیدا نشد که یک نفر از آتش‌نشانان به آن پیامک زده باشد و گفته باشد ما در موتورخانه زنده هستیم. البته بسیاری از حاضران در صحنه می‌دانستند که آتش‌نشانان هنگام انفجار و فروریختن ساختمان در طبقات بوده‌اند، اما این شایعه آن‌قدر با قوت میان مردم پخش شد که به روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها هم کشیده شد.

بسیاری از خانواده‌های آتش‌نشانان، با شنیدن همین خبر امیدوار شدند و انتظار کشیدند. مانند خانواده‌های دریانوردان که یقین پیدا کرده بودند که آن‌ها در موتورخانه هستند.

عجیب است که در تمام طول آن 9 روز، کسی به آن‌ها نگفت که منتظر دریانوردان نباشید و همه بر زنده بودن آنان در موتورخانه صحه گذاشتند و در خبرها به آن اشاره کردند، در حالی که چینی‌ها از همان روز اول، خیلی روشن گفتند کسی در سانچی زنده نمانده است.

نکته در امیدواری ندادن نیست، در مدیریت امید است. مسئولان باید بلد باشند که امید را مدیریت کنند و بی‌دلیل بازماندگان را در امیدواری نگه ندارند. بعد از غرق شدن سانچی، با خودم فکر می‌کردم که اگر سانچی ده روز دیگر می‌سوخت و غرق نمی‌شد، آیا مسئولان همچنان سناریوی آن‌ها در موتورخانه زنده هستند را ادامه می‌دادند و خانواده را در برزخ امید بیهوده نگه می‌داشتند؟

یادم هست در همین آتش‌سوزی بزرگ لوس‌آنجلس در ماه گذشته، سخنگوی حادثه در مقابل خبرنگاران گفت: «آتش غیر قابل مهار است و آتش تا سه روز آینده به‌علت باد در منطقه، شدت هم خواهند گرفت.»

او به همین روشنی حرف زد؛ اما شما هیچ‌گاه چنین حرف شفاف و روشنی از مسئول ایرانی نمی‌شنوید؛ چون اوضاع همیشه تحت کنترل ما هست و همیشه امید واهی وجود دارد.

منبع: خبرفوری
کد مطلب: 84971
نام شما

آدرس ايميل شما

دلایل كم شدن ناگهانی شير مادر
9 دلیل حساس شدن دندان‌‌ها
سواحل فنلاند، پذیرای خانم‌های گردشگر خواهد بود + تصاویر