دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 26 Feb 2018
۱
۰

واکنش آیت‌الله فاضل‌لنکرانی به سخنان اخیر "روحانی": نقد و انتقاد نسبت به ائمه(ع) معنا ندارد

دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۳
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: از نظر مبانی اعتقادی شیعه نقد و انتقاد نسبت به ائمه(ع) معنا ندارد و اگر بخواهد نقد شود دیگر امام نیست، اگر بخواهد نقد شود حجّت خدای تبارک‌ و تعالی نیست و لزوم اطاعت مطلقه ندارد.
واکنش آیت‌الله فاضل‌لنکرانی به سخنان اخیر "روحانی": نقد و انتقاد نسبت به ائمه(ع) معنا ندارد
به گزارش خدمت؛ آیت‌الله محمدجواد فاضل‌لنکرانی در درس خارج اصول خود با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور در رابطه با قابل نقدبودن همه انسان‌ها اظهار داشت: ایشان این تعبیر را نسبت به ائمه معصومین(ع) و حتی نسبت به وجود مبارک پیامبر اکرم(ص) با استناد روایات نیز سرایت داده‌اند.
 
وی گفت: ممکن است مقصود اصلی ایشان معنای دیگری باشد، اما ظاهر کلام مطلبی کاملاً باطل و ناصحیح است، مسئله عصمت انبیاء که بالاترین درجه‌ آن متعلق به پیامبر اکرم(ص) است و همچنین عصمت ائمه معصومین(ع) با آیات متعدد از قرآن کریم استفاده و اثبات می‌شود.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با تأکید براینکه معصوم(ع) هم از خطا و هم از گناه مبرا است، تصریح کرد: از نظر مبانی اعتقادی شیعه، نقد و انتقاد نسبت به ائمه(ع) معنا ندارد. اگر بخواهد نقد شود دیگر امام نیست، اگر بخواهد نقد شود، حجّت خدای تبارک‌وتعالی نیست و لزوم اطاعت مطلقه ندارد.
 
کد مطلب: 84915
نام شما

آدرس ايميل شما

حداکثر چقدر باید بخوابیم؟ + اینفوگرافیک
ترکیب زردچوبه با این مواد غذایی، خاصیت آن را ده برابر بیشتر می‌کند
نوشیدنی‌ای که ریسک ابتلا به سرطان مری را چند برابر می‌کند
احمد
Iran, Islamic Republic of
این دولت وقتی ازش کار بخواین و بخواین که پاسخگو باشن به مردم، شروع میکنن به جنجال سازی و توهین به همه اعتقادات و حتی اعتقادات غیر مذهبی ملت و کشور که فضا رو عوض کنن تا از جواب دادن به هر طریقی فرار کنن...

آقای روحانی میخواد با جنجال سازی و ملتهب کردن مذهبی و اعتقادی جامعه، کارنامه هیچش و حتی پسرفت کشور و اینهمه فساد اقتصادی توی دولتش رو با این کارها پوشش بده...