جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 27 Apr 2018
۰

کشته شدن ۱۹ پلیس محلی در درگیری با نظامیان آمریکایی در شرق افغانستان

جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
برخی از منابع امنیتی افغان اعلام کردند که در درگیری بین نیروهای پلیس محلی افغان و نظامیان آمریکایی در ولایت ننگرهار ۱۹ پلیس محلی کشته شدند.
کشته شدن ۱۹ پلیس محلی در درگیری با نظامیان آمریکایی در شرق افغانستان
به گزارش خدمت؛ سروان «تام گرسبک»، سخنگوی ماموریت حمایت قاطع نیروهای آمریکایی و ناتو اعلام کرد، یک نظامی آمریکایی در نتیجه درگیری‌های میدانی در شهرستان «اچین» ولایت ننگرهار زخمی شده است.

سخنگوی نیروهای آمریکایی و ناتو، بدون ارائه جزئیات درباره ماهیت این درگیری تصریح کرد: هیچ نظامی آمریکایی در این درگیری کشته نشده است. نظامی مجروح نیز در حال درمان است.

«عبیدالله شینواری» عضو شورای ولایتی ننگرهار به «صدای آمریکا» گفت:  نظامیان آمریکایی در حال درگیری با اعضای وابسته به داعش بودند، که یک پلیس محلی با شلیک گلوله دو نظامی آمریکایی را می‌کشد و  در آتش متقابل نظامیان آمریکایی تعدادی پلیس محلی نیز کشته می‌شوند.

از سوی دیگر، «خیر محمد» فرمانده خیزش مردمی در شهرستان «اچین» ولایت ننگرهار  تصریح کرد: فرد مهاجمی که  به نظامیان آمریکایی شلیک کرد اخیرا به نیروهای خیزش مردمی پیوسته بود.

وی افزود: پس از این حادثه نظامیان آمریکایی مرکز نیروهای خیزش مردمی و پلیس محلی را هدف قرار دادند که بر اثر آن  17 نفر از این نیروها کشته شدند.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای ضمن به عهده گرفتن مسئولیت این حمله اظهار داشت در  این حمله  16 نظامی آمریکایی و افغان کشته شدند.
کد مطلب: 84700
نام شما

آدرس ايميل شما

خلخالی درباره جسد رضا خان چه گفت؟
چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه نیست؟
تنها یک ضربه به سر، خطر پارکینسون را افزایش می‌دهد