چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 25 Apr 2018
۰

درخواست نماینده پارلمان تونس برای تشکیل کمیته تحقیق درباره حوادث این کشور

پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۶
یک نماینده پارلمان تونس، خواستار تشکیل کمیته تحقیق مستقل درباره حوادث اخیر این کشور شد.
درخواست نماینده پارلمان تونس برای تشکیل کمیته تحقیق درباره حوادث این کشور
به گزارش خدمت؛ مبارکه البراهمی، نماینده جبهه مردمی تونس در پارلمان این کشور، در گفتگو با شبکه خبری المیادین، خواستار تشکیل کمیته‌ای مستقل برای تحقیق در حوادث اخیر این کشور شد.

وی افزود: یوسف الشاهد نخست‌وزیر تونس و دیگران حقی ندارند که پیگیری صلح‌آمیز خواسته‌ها را به جبهه ملی آموزش بدهند.

البراهمی با بیان این‌که نخست‌وزیر با اغتشاشگران همپیمان شده است، ابراز امیدواری کرد که وی به جای حمله به جبهه ملی، از سیاست‌های ریاضت اقتصادی خود صرف‌نظر کند.

این نماینده تونس درباره متهم شدن جبهه مردمی تونس به دست داشتن در خشونت‌های اخیر گفت: هواداران جبهه ملی در روز فعالیت‌های اعتراضی خود را انجام می‌دهند و شخص نخست‌وزیر گروه‌هایی را که شبانه دست به تخریب می‌زنند، می‌شناسد.

برخی از شهرها و مناطق تونس از چند روز قبل صحنه تظاهرات‌های مردمی در اعتراض به تصمیم دولت این کشور مبنی بر افزایش بهای برخی از کالاها، هم‌زمان با سال جدید میلادی است.

تونسی‌ها سال جدید میلادی را با افزایش قیمت سوخت و دارو آغاز کردند و اکنون در انتظار افزایش قیمت مسکن و خودرو، به‌دلیل افزایش مالیات بر ارزش افزوده هستند.

از ابتدای ناآرامی‌های تونس تا کنون، یک تن کشته و ده‌ها نفر نیز زخمی شده‌اند. نیروهای امنیتی تونس، ده‌ها تن از کسانی را که در ناآرامی‌های اخیر دست داشته‌اند، دستگیر کردند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 84689
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه نیست؟
تنها یک ضربه به سر، خطر پارکینسون را افزایش می‌دهد
پشت پرده کودکی لاکچری‌باز‌ها