سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 20 Mar 2018
۰

جمع‌آوری رای به قیمت بی‌اخلاقی/ تبلیغ خود با تخریب دیگران

سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۳
برخی از نامزدهای مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک، با تخریب دیگر نامزدها، در تلاش هستند آراء بیشتری را برای خود اختصاص دهند.
جمع‌آوری رای به قیمت بی‌اخلاقی/ تبلیغ خود با تخریب دیگران
به گزارش خدمت؛ مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک، 25 دی‌ماه برگزار می‌شود و در این فاصله کوتاهی که به برگزاری انتخابات باقی مانده، نامزدها با روش‌های مختلف، سعی در جمع‌آوری آراء دارند؛ یکی خود را نماینده وزارت ورزش معرفی می‌کند و دیگری با برگزاری جلسه، سعی در معرفی خود دارد؛ اما نکته‌ای که در این بین دیده شده، بی‌اخلاقی برخی نامزدها و سوء استفاده از رسانه‌ها است.

تمامی کسانی که در انتخابات کمیته ملی المپیک حضور دارند، غیر از یکی دو مورد، روسای فدراسیون‌ها هستند که سال‌ها است در ورزش حضور دارند و فعالیت می‌کنند؛ به همین دلیل تمامی آن‌ها شناخت کافی از یکدیگر دارند؛ اما مهم در کسب رای برای حضور در کمیته ملی المپیک که هدف آن ترویج صلح و ارزش‌های اخلاقی در جهان است، تخریب یکدیگر نیست.

از سوی دیگر، رای‌دهندگان نیز از بدنه جامعه ورزش هستند که جملگی سالیان سال است که نامزدهای پست‌های مختلف کمیته را می‌شناسند و حتی با آن‌ها کار کرده‌اند؛ بنابراین تبلیغات رنگارنگ و حتی سوء، هیچ تاثیری در نظر رای‌دهندگان نخواهد داشت.

تعدادی از نامزدها برای این‌که بتوانند رأی بیشتری جمع کنند، در مصاحبه‌های مختلف، به شکل مستقیم و غیر مستقیم، نامزدهای دیگر را تخریب می‌کنند و گاه حتی اخبار غیر واقعی و جهت‌دار له یا علیه یک نامزد دیگر به رسانه‌ها می‌دهند؛ موضوعی که در ورزش و مرام پهلوانی جایی ندارد. اگر چه حضور در کمیته ملی المپیک جایگاهی مهم برای روسای فدراسیون‌ها به‌شمار می‌رود، اما می‌توان به‌صورت تعامل و منطقی کار را جلو برد و آراء لازم را کسب کرد؛ به همین دلیل نیازی نیست نامزدی برای این‌که بتواند آراء بیشتری را به خود اختصاص دهد، نامزد دیگری را تخریب کند و یا برنامه‌هایش را بهم بریزد و یا اخبار کذب و غیر واقعی بدهد.

حدود 60 نفر در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک حضور دارند که آراء خود را محرمانه به صندوق می‌اندازند؛ به همین دلیل حتی اگر صدها جلسه هم برگزار شود، در نهایت فرد رأی‌دهنده، هر نامزدی که تمایل داشته و او را شایسته حضور در کمیته ببیند، انتخاب می‌کند؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد رعایت اخلاق، مهمترین نکته در انتخابات کمیته ملی المپیک است.

منبع: مشرق
کد مطلب: 84538
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند