جمعه ۳ فروردين ۱۳۹۷ - 23 Mar 2018
۰

عربستان رسماً از برقراری رابطه با اسرائیل پرده برداشت

شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱
وزیر خارجه عربستان سعودی تاکید کرد که پس از حل و فصل نهایی منازعه فلسطینی - اسرائیلی، کشورهای عربی، رژیم صهیونیستی را به رسمیت خواهند شناخت.
عربستان رسماً از برقراری رابطه با اسرائیل پرده برداشت
به گزارش خدمت؛ «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی، اظهار داشت که به محض دستیابی به یک راهکار دایمی برای منازعه اسرائیلی - فلسطینی، کلیه کشورهای عربی و اسلامی، اسرائیل را به رسمیت خواهند شناخت.
 
پایگاه خبری «قدس الإخباریة» با انتشار این خبر نوشت: وزیر خارجه عربستان سعودی در مصاحبه با یکی از شبکه‌های تلویزیونی فرانسه گفت: طی یک کنفرانس در بحرین، 55 کشور عربی و اسلامی این تصمیم را اتخاذ کردند.

وی درباره اقدام مشترک علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: منافع مشترکی میان عربستان و اسرائیل است اما به دلیل عدم وجود روابط دوجانبه نمی‌توان از محور آمریکایی- سعودی- مصری و اسرائیلی در مقابل ایران سخن گفت.

الجبیر تاکید کرد که ریاض با اقدام «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل مخالفت کرد زیرا این اقدام با اصل عدم مشخص بودن جایگاه این شهر پیش از دستیابی به توافق دایمی در تباین بود. قدس شرقی باید پایتخت کشور فلسطین باشد و راهکار دو دولتی بهترین راهکار موجود برای حل منازعه فلسطینی - اسرائیل به شمار می‌رود.
کد مطلب: 84334
گزارشگر : سیدمنصور طاهری
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند