سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 20 Mar 2018
۰

قائم‌مقامی: پنتاگون تسلیحات برای PYD ارسال کرده و در آینده نیز خواهد فرستاد

دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷
به اعتقاد کارشناس مسائل ترکیه، پنتاگون بسیاری از سلاح‌های سبک و سنگین مانند موشک، پهپاد، راکت‌های ضد تانک و ضد زره، دوربین‌های دید در شب و تسلیحات نظامی سنگین به PYD ارسال کرده و بعداً نیز ارسال خواهد کرد.
قائم‌مقامی: پنتاگون تسلیحات برای PYD ارسال کرده و در آینده نیز خواهد فرستاد
به گزارش خدمت؛ «علی قائم‌مقامی»، کارشناس مسائل ترکیه، در خصوص تخصیص کمک 400 میلیون دلاری آمریکا برای تسلیح و تجهیز کردها و دیگر گروه‌های مسلح مخالف دولت سوریه، با اشاره به اینکه PYD و PKK کاملاً در خدمت سرمایه‌داری و امپریالیسم آمریکا است، بیان داشت: ارتباط حزب اتحاد دموکراتیک سوریه با پ.ک.ک بسیار نزدیک است.

وی با توجه به کمک­‌های نظامی آمریکا به PYD گفت: پنتاگون بسیاری از سلاح‌های سبک و سنگین مانند موشک، پهپاد، راکت‌های ضد تانک و ضد زره، دوربین‌های دید در شب و تسلیحات نظامی سنگین به حزب اتحاد دموکراتیک سوریه و یگان­های مدافع خلق (YPG) ارسال کرده و بعداً نیز ارسال خواهد کرد.

کارشناس مسائل ترکیه، با تأکید بر مجموعه حمایت­‌های واشنگتن از حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در طول 2 سال اشاره داشت: کمک­‌های تسلیحاتی و نظامی آمریکا طی سال­‌های 2017 و 2018 میلادی حدوداً به یک میلیارد دلار خواهد رسید.

وی با اشاره به ارتباطات تنگاتنگ PYD و PKK تأکید داشت: حزب اتحاد دموکراتیک عبدالله اوجالان، رهبر پ.ک.ک را از لحاظ ایدئولوژیک به عنوان رهبر ارزش­‌های خود تلقی می‌کند؛ در نتیجه با پ.ک.ک نیز ارتباط بسیار نزدیکی دارد.

قائم‌مقامی، با توجه به فعالیت حزب کارگران کردستان در منطقه گفت: پ.ک.ک در کشورهای این منطقه، از جمله سوریه، عراق و ترکیه و همچنین کشورهای اروپایی فعالیت دارد. این حزب تهدید کننده این کشورها محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر حمایت­‌های آمریکا از PKK اشاره داشت: پ.ک.ک علی‌رغم این‌که خود را ضد امپریالیسم معرفی کرده بود، اما در حال حاضر کاملاً در خدمت سرمایه‌داری و امپریالیسم آمریکا است. توجیه این حزب نیز عبارت است از این‌که می‌خواهد کردستان آزاد را با حمایت آمریکا تأسیس کند.

کارشناس مسائل ترکیه، با اشاره به ماهیت کنونی حزب کارگران کردستان تأکید کرد: این گروه در اصل به مزدور آمریکا در منطقه تبدیل شده و نیروهای نوجوان را در خدمت منافع آمریکا در منطقه قرار داده است؛ لذا امنیت منطقه را تهدید می‌کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 84067
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند