سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 20 Mar 2018
۰

موسوی لاری: نمایندگان راه‌یافته به مجلس نباید وعده‌هایشان را فراموش کنند

پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
نائی -رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان- گفت: تشکل‌های مردم‌بنیاد باید از سلیقه‌ها رها باشند و به گونه‌ای نباشد که چیزی بگویند و مسئولیت آن را نپذیرند.
موسوی لاری: نمایندگان راه‌یافته به مجلس نباید وعده‌هایشان را فراموش کنند
به گزارش خدمت؛ حجت الاسلام سید عبدالواحد موسوی لاری -نائب رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان- امروز(پنچ‌شنبه22آذر) در هفتمین کنگره سراسری حزب اسلامی کار اظهار داشت: همه کسانی که در کشور ما زندگی می‌کنند و خود را شهروند جمهوری اسلامی تلقی می‌کنند، آرزو دارند که کشور به گونه‌ای اداره شود که توسعه، رفاه و آسایش شهروندان را در آن تضمین شود.

وی افزود: جامعه صالح نیازمند و خواستار آن است که حکومت به خوبی اداره شود و این‌کار یک سلسله شاخصه دارد که اگر آن‌ها تامین شود، حکمرانی خوب محقق شده است.

نائب رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: ما این شاخص‌ها را در متون متون دینی، قوانین کشور و قراردادها و مقررات بین‌المللی که با ارزش‌های حاکم بر جامعه سازگار است داریم.

وی تصریح کرد: اولین منشور حکمرانی خوب در اسلام، تحت عنوان نامه امام علی(ع) به مالک اشتر است که در این نامه مشخص شده است که مالک بداند چگونه عمل کند و مردم هم بدانند که قوانینی که بر آن‌ها اجرا می‌شود در این نامه تمام شاخصه‌های حکمرانی خوب وجود دارد.

موسوی لاری  عنوان کرد: امروزه که حقوق بشر و انسان بسیار مطرح و مهم است، در نامه امام علی(ع) به مالک اشتر در 1400 سال قبل وجود داشته و به این‌گونه بیان شده است که مالک، انسان‌ها یا برادر دینی تو هستند یا در خلقت مانند تو هستند.

نائب‌رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان عنوان کرد: یکی از شاخص‌های اساسی اصلی و اساسی حکمرانی خوب، مشارکت است؛ یعنی مردم در اداره جامعه مشارکت داشته باشند که این اصل فلسفه وجودی خود احزاب را تشکیل می‌دهد. پیوند میان راس هرم با قاعده هرم که مردم هستند، وظیفه احزاب است.  احزاب باید به گونه‌ای رفتار کنند که قدرت را به دست بگیرند.

موسوی لاری عنوان کرد: اگر احزاب به‌دنبال قدرت نباشند ،یعنی حرفی برای گفتن ندارند؛ در حالی‌که اگر به‌دنبال قدرت باشند، می‌توانند به ایده‌ها و حرف‌های خود جامع عمل بپوشند. احزاب باید برای مشارکت همگانی برای اداره جامعه تلاش کنند.

نائب‌رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، در مورد اصل دیگر اصل از حکمرانی خوب افزود: قانون‌گذاری و توجه به قانون، یکی از اصول مهم است و باید برای اداره جامعه خط کشی داشته باشیم؛ لذا باید قانون حرف اول را بزند. وجود قانون، ولو قانون بد، از بی‌قانونی بهتر است و هیچ‌کس فراتر از قانون نیست. هر جا قانون نداشته باشیم، سلیقه وارد می‌شود که این سلیقه‌ها باعث ایجاد تعارض می‌شود و تعارض باعث آسیب به جامعه است که این آسیب‌ها خطر فروپاشی جامعه را دارد.

موسوی لاری بیان داشت: همه کسانی که در اداره کشور نقش دارند، با رای مردم به روی کار آمدند؛ لذا شفافیت کمک می‌کند مردم در صحنه بمانند؛ پس در حوزه‌های اقتصادی سیاسی و روابط بین‌الملل باید بکوشند به گونه‌ای عمل کنند که بین مردم و مسئولین اعتماد وجود داشته باشد.

نائب‌رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: نظام مردم‌سالار و مشارکت‌جو، بدون حضور احزاب مختلف امکان حضور و تداوم ندارد.

وی تصریح کرد: تشکل‌های مردم بنیاد باید از سلیقه‌ها رها باشند و به گونه‌ای نباشد چیزی بگویند و مسئولیت آن را نپذیرند؛ مثلاً کاندیدایی وارد مجلس ‌شود و به مردم وعده ‌دهد، اما بعد از ورود به مجلس حرف‌های خود را از یاد ببرد؛ لذا اگر احزاب کاندیداها را راهی مجلس کنند، قاعدتاً باید در برابر اعمال آن‌ها به مردم پاسخگو باشند. احزاب ما نباید فصلی عمل کنند و باید سیر مستمری داشته باشد و باید به‌عنوان پروسه‌ای نگاه کنند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 83191
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند