سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 20 Mar 2018
۰

افزایش قیمت کاغذ، وضعیت رسانه‌های بخش خصوصی را بحرانی‌تر می‌کند/ گویا معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد مسئولیتی ندارد

شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
سخنگوی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، خواستار تدابیر دولت برای مقابله با بحرانی‌تر شدن وضعیت مطبوعات بخش خصوصی، به‌دنبال افزایش قیمت کاغذ شد.
افزایش قیمت کاغذ، وضعیت رسانه‌های بخش خصوصی را بحرانی‌تر می‌کند/ گویا معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد مسئولیتی ندارد
به گزارش خدمت؛ علی اکبر روح‌نواز، با بیان این‌که بخش خصوصی واقعی در کشور، در همه حوزه‌ها و به‌خصوص در زمینه مطبوعات و رسانه‌ها، متحمل شدیدترین ضربه و آسیب ناشی از سیاست‌های دولت هستند، گفت: امروزه گران شدن 25 درصدی قیمت کاغذ، هزینه مطبوعات را به‌شدت افزایش داده و مانعی جدی پیش‌ روی توسعه مطبوعات و به‌خصوص رسانه‌های بخش خصوصی است.

وی افزود: در چنین وضعیتی، مطالبه جدی جامعه رسانه از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد این است که مطابق با وظایف خود و به‌منظور پشتیبانی و حمایت مادی و معنوی از مطبوعات و نیز تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان کالاهای مطبوعاتی، نقش‌آفرینی کرده و مدافع حقوق آنان باشد.

سخنگوی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، با بحرانی توصیف کردن مطبوعات بخش خصوصی، از جمله مطبوعات محلی، خاطرنشان کرد: معاونت مطبوعاتی، طی 4 سال گذشته، اقدام قابل توجهی، نه برای خبرنگاران و نه برای مدیران رسانه‌ها انجام نداده و گویی مسئولیتی برای خود قائل نیست.

وی گفت: با کنار هم گذاشتن عملکرد معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و آب رفتن تعداد صفحات، تیراژ مطبوعات و وضعیت بغرنج صنفی جامعه رسانه‌ای کشور، می‌توان به قضاوت صحیحی درباره کارنامه این معاونت دست یافت.

روح‌نواز بیان داشت: بحران موجود در مطبوعات کشور، موجب شده تا معیشت و کرامت اصحاب رسانه دچار خدشه واقع شده و خانواده این صنف در معرض آسیب‌های جدی قرار بگیرند.

این روزنامه‌نگار و مدیر رسانه‌ای گفت: وقتی قاطبه اصحاب رسانه در زمینه میزان درآمد و معیشت در حداقل ممکن و کمتر از حقوق کارگران باشند، بی‌تردید این وضعیت و حال بد آنان بر تعهدات جامعه رسانه‌ای نیز تاثیر نامطلوبی خواهد گذاشت.

منبع: فارس
کد مطلب: 82642
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند