شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 30 May 2020
۰

کسر 9 امتیاز از ایران قبل از شروع جام جهانی!

شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۹
در حالی‌که شب گذشته جام جهانی روسیه قرعه‌کشی شد، در فضای مجازی، ما 9 امتیاز از دیگر حریفان عقب افتادیم.
کسر 9 امتیاز از ایران قبل از شروع جام جهانی!
به گزارش خدمت؛ از شب گذشته که مشخص شد ایران در گروه دوم، با تیم‌های اسپانیا، پرتغال و مراکش هم‌گروه شده است، برخی کارشناسان و هواداران فوتبال، ایران را ضعیف‌ترین تیم گروه دانستند و 3 باخت را به نام ایران ثبت کردند.

یادمان نرفته حماسه ملبورن را و ایستادگی در کپنهاگ دانمارک را و همچنین دورتر از این‌ها، توقف اسکاتلند با همه بزرگانش در جام جهانی 1978 آرژانتین را و همین 4 سال قبل، تساوی با نیجریه و باخت خفیفی که مسی و آلبی سلسته‌های آرژانتینی را جان به لب کرد.

امتیازهای منفی در فضای مجازی، بدجوری توی دل تیم ملی را خالی می‌کند و جایی‌که ما باید با روحیه بالا، ملی‌پوشان را دلگرم به صعود کنیم، خودمان 3 امتیازها را به حساب حریفان واریز کردیم.

اسپانیا و پرتغال این روزها به فکر فرو رفتند و ایران را یک تیم مرموز و قدرتمند می‌دانند و کی‌روش را صاحب سبک و کلاس جهانی و ما با تمسخر بازیکنانمان و مقایسه با ستاره‌های حریف، باعث رنجش خاطر آن‌ها می‌شویم و یادمان می‌رود که ما زیر پرچم ایران هستیم و شکست در مقابل اسپانیا و پرتغال، هر چند محتمل هم باشد، قطعی نیست و شگفتی در تمامی جام‌های جهانی رخ داده است.

در مراکش، ایران را یک تیم قدرتمند خواندند و حتی عربستانی‌ها، با وجود کینه‌ای که از ما دارند، کار مراکش را دشوار خواندند.

در فضای مجازی، صحبت‌هایی مبنی بر آقای گلی رونالدو و دروازه‌بانی بیرانوند می‌شنویم و واقعا زجر آور است که جوان ایرانی، حیثیت و آبروی ایران را کف دستش گرفته و با تعصب و غیرتی که دست‌مایه تمامی موفقیت‌های ما بوده، غریبه شده است.

جوان ایرانی در تمامی عرصه‌ها می‌تواند و توانسته که موفق باشد و این را در همه بخش‌ها به جهان ثابت کردیم و کی‌روش به‌عنوان نزدیک‌ترین فرد به تیم ملی، می‌داند که این بازیکنان در صورت تدارک مناسب و روحیه بالا، می‌توانند در جام جهانی موفق باشند.

کاش کی‌روش شناسنامه‌اش ایرانی بود و در عوض، برخی ایرانی‌نماها روی سکوی حریفان می‌نشستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 82625
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟