جمعه ۳ فروردين ۱۳۹۷ - 23 Mar 2018
۰

معجونی که رگ‌های قلبتان را باز می‌کند

جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۷
باز کردن رگ‌های بسته شده قلب، کاری است نه چندان سخت که در جای خود و در مقاله‌ای مستقل و مفصل به آن خوهیم پرداخت.
معجونی که رگ‌های قلبتان را باز می‌کند
به گزارش خدمت؛ باز کردن رگ‌های بسته شده قلب، کاری است نه چندان سخت که در جای خود و در مقاله‌ای مستقل و مفصل به آن خوهیم پرداخت؛ امّا برای خالی نبودن عریضه، این نسخه را که این روزها در بین بیماران قلبی، شهرتی به هم زده است را برایتان آورده‌ام. این نسخه بنا بر نقل مشهور در فضای مجازی، بر اساس توصیه متخصّصان «دانشکده پزشکی ارلانگن» آلمان نگاشته شده است؛ اگر چه در صحت این انتساب شک و شبهه‌هایی وجود دارد، امّا به تجربه، آن را نسخه‌ای کارساز و موثّر یافته‌ام؛ اگر چه اعتقاد شخصی من این است که برای این بیماران نباید به این تک نسخه یا نسخه‌های مشابه اکتفا کرد و ضرورت دارد که دوره‌های درمانی کاملی برایشان انجام شود.

1- روش تهیه
هسته 5 عدد لیموترش بزرگ یا ۱۵ عدد لیموترش کوچک را خارج کنید، ولی پوست آن‌ها را نگیرید؛ سپس آن‌ها را با 30 حبه سیر متوسط پوست گرفته در مخلوط کن بریزید. پس از آن‌که همه محتویات در مخلوط کن له شد؛ آن‌ها را با یک لیتر آب(5 لیوان معمولی) روی شعله کم بگذارید تا جوش بیاید. با اولین جوش، شعله را خاموش کرده؛ آن را از صافی رد کنید. مخلوط صاف شده را داخل یک ظرف شیشه‌ای بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

2- روش مصرف
 روزانه دو بار و هر بار نصف استکان کوچک از عصاره را، قبل یا بعد از غذاهای اصلی(ناهار و شام)، میل نمایید. اگر مشکل معده ندارید، قبل از ناهار و شام، وگرنه بعد از آن‌ها مصرف کنید.

پس از سپری شدن سه‌هفته از مصرف مداوم این عصاره طبیعی، احساس جوانی و شادابی را در بدنتان لمس خواهید کرد و به‌تدریج، گرفتگی‌های رگ‌های بدن و همچنین عوارض آن‌ها(مثل کاهش دید و سنگینی گوش) مسیر بهبودی را خواهند پیمود.

به یاد داشته باشید که بعد از مصرف یک دوره سه‌هفته‌ای، یک هفته مصرف دارو را قطع کرده؛ سپس دومین دوره مصرف سه‌هفته‌ای را اجرا کنید. به این ترتیب یک دوره درمانی، کامل خواهد شد. 

 3- بوی سیر
  بوی سیری که با خوردن این عصاره از دهان شما استشمام خواهد شد؛ آن‌قدر خفیف است که کسی متوجّه آن نخواهد شد؛ لذا بدون نگرانی از این بابت، دارو را مصرف نمایید.

4- سایر خواص
  مصرف این عصاره، علاوه بر باز کردن گرفتگی‌های عروقی، چربی خون را نیز کنترل می‌کند؛ جرم دندان را کاهش می‌دهد و برای کسانی که سایش دندان(دندان قروچه) دارند هم مفید است. مصرف این دارو به مبتلایان به فشار خون و کبد چرب هم توصیه می‌شود.

تذکّرات
1- برای این‌که پوست سیر را راحت تر بکنید، آن را در آب خیس کنید.

2- در بسیاری از پایگاه‌ها و نیز منبع اصلی این مقاله، بر مصرف روزی یک‌بار این عصاره تاکید شده است؛ اما تجربه بنده، مصرف روزی دو بار را به‌ویژه در بیماران دچار گرفتگی‌های شدید عروقی مفیدتر می‌داند. کسانی که مشکلات خفیفی دارند یا به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه به این درمان اقدام می‌کنند، بهتر است همان، روزی یک‌بار دارو را مصرف کنند.

3- دوره درمان با همان دو دوره سه‌هفته‌ای و استراحت یک هفته‌ای بین آن تکمیل می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم این روش درمانی ارزان و موثر را سالی یک‌بار تکرار کنید.

4- ادامه طولانی‌تر این درمان باید با نظر پزشک مجرّب طب سنتی صورت گیرد؛ چرا که این دارو، از دسته داروهای دارای درجه قدرت بالا(سه از چهار) محسوب می‌شود. ادامه بدون بی‌دلیل این دارو می‌تواند آسیب هایی را به عروق وارد کند. اگر چه با توجه به شیوع بسیار بالای رسوبات عروقی در بین مردم، این خطر چندان زیاد نیست؛ اما به هر حال مشورت با پزشک مجرب ضروری است.

5- مصرف همزمان این عصاره با داروهای قلبی یا سایر داروهای شیمیایی بلامانع است.

6- این عصاره معمولا عارضه خاصی ایجاد نمی‌کند. فقط:

- بیمارانی که مشکلات معدی یا گوارشی دارند، ممکن است نتوانند آن را تحمّل کنند. البته این مساله از قبل قابل پیش‌بینی دقیق نیست و بعد از مصرف معلوم می‌شود. در صورت بروز مشکل، اگر  مشکل شدید است، دارو را قطع کنید، وگرنه دارو را با کمی عرق آویشن یا بابونه مصرف کنید.

- در بیماران دیابتی، ممکن است اندکی قند خون را افزایش دهد که جای نگرانی نیست.

- در برخی بیماران ممکن است مصرف عصاره باعث کاهش فشار خون و حالت‌هایی از جمله سرگیجه شود که می‌توان با مصرف کمی عسل یا خرما آن را کنترل کرد.

- چنان که گفتیم، استفاده طولانی و بدون ضرورت این دارو ممکن است آسیب‌هایی به بافت داخلی عروق بزند.

7- همان‌طور که گفته شد، این عصاره تقریبا برای همه افراد، حتّی کسانی که مشکل طبّی خاصی ندارند هم قابل استفاده است.

8- این عصاره، در درمان انواع گرفتگی‌های عروقی در نقاط مختلف بدن و به‌ویژه قلب موثر است. گرفتگی‌های خفیف عروق کرونر قلب، در صورت مصرف عصاره، روند بهبودی را خواهند پیمود. در بیماری‌های شدیدتر و از جمله گرفتگی‌های با درصد بالای عروق قلبی، اگر چه مصرف این عصاره باز هم خیلی خوب است؛ امّا جای مراجعه به پزشک حاذق را نمی‌گیرد.

منبع: ایران‌خبر
کد مطلب: 81902
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند