جمعه ۳ فروردين ۱۳۹۷ - 23 Mar 2018
۰

مقابله با فساد در عربستان تسویه حساب میان شاهزادگان است

چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۶
عضو شورای مرکزی جمنا گفت: اقدامات اخیر عربستان به منظور مقابله با فساد نوعی تسویه‌حساب داخلی میان شاهزادگان است.
مقابله با فساد در عربستان تسویه حساب میان شاهزادگان است
به گزارش خدمت؛ محمدصالح جوکار -عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب- درباره سیاست‌های داخلی عربستان و اصلاحات اخیر در این کشور اظهار کرد: آمریکایی‌ها به‌دنبال آن هستند که به‌منظور حفظ نظام سلطنتی عربستان اصلاحات ساختگی را در عربستان اعمال کنند.

وی افزود: اخیراً اقداماتی مبنی بر مقابله با فساد در عربستان در حال انجام است که می‌توان آن را نوعی تسویه‌حساب داخلی میان شاهزادگان تلقی کرد.

جوکار تصریح کرد: ملک سلمان به‌دنبال آن است که نظام پادشاهی را از سلسله آل‌سعود به سلسله سلمان انتقال دهد و بازداشت‌هایی که تحت عنوان مبارزه با فساد صورت می‌گیرد نیز اقدامی به منظور سرکوب شاهزاده‌ها است.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب بیان کرد: اشخاصی که در رأس حکومت پادشاهی عربستان قرار دارند، همگی دارای فساد هستند؛ از جمله شاه فعلی عربستان که درگیر مشکلات داخلی بسیاری است و به منظور کاستن از نارضایتی‌های داخلی سعی دارد با اصلاحات ساختگی و سیاسی، از میزان نارضایتی‌های داخلی بکاهد.

وی با اشاره به تأثیر عربستان در اتفاق‌های اخیر در لبنان ادامه داد: عربستان از پیش جریانی را در لبنان مورد حمایت قرار می‌داد و سعد حریری نیز حقوق خود را از این کشور دریافت می‌کرد و این امر در چارچوب پروتکل‌هایی میان این دو خلاصه می‌شد.

جوکار تأکید کرد: اقدامات اخیر عربستان در لبنان، به منظور آن است که این کشور بتواند از بن‌بست سیاسی که در منطقه در آن گرفتار شده است خارج شود؛ لذا به دنبال این است که پروژه دیگری را برای متشنج‌سازی لبنان عملی کند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: استعفای نخست وزیر سوریه به‌دنبال حبس خانگی سعد حریری و تحت فشار قراردادن وی محقق شد و در واقع هدف عربستان از این اقدام آن است که جبهه مقاومت را تحت فشار مضاعف قرار دهد.

وی اذعان کرد: بدیهی است که سیاست‌های عربستان در سطح منطقه با رژیم صهیونیستی و آمریکا در یک راستا قرار دارد، لذا ما باید راهبردهایی را به منظور وحدت میان مردم لبنان ایجاد کنیم تا از به وجود آمدن تفرقه جلوگیری شود.

جوکار با اشاره به اهمیت وحدت میان جریان‌های سیاسی در داخل ایران، تصریح کرد: بهترین گزینه در راستای انسداد اجرای راهبردی آمریکا در سطح منطقه آن است که جریان‌های سیاسی همگام با یکدیگر در جهت سیاست‌های کلان نظام که مقام معظم رهبری به آن تأکید دارند حرکت کنند؛ چرا که این وحدت و همگرایی می‌تواند هم‌افزایی بسزایی در داخل کشور ایجاد کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 81760
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند