جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

نجفی در اولین آزمون مدیریت شهری مردود شد + تصاویر

سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱
شهردار تهران، در حالی‌که زلزله در نقاط جنوبی شهر تهران احساس شد، در خانه خود ماند و روز بعد برای خالی نماندن عریضه، به ستاد بحران پایتخت رفت.
نجفی در اولین آزمون مدیریت شهری مردود شد + تصاویر
به گزارش خدمت؛ زلزله‌ای که برخی از مناطق مرزی کشورمان را با خسارات شدیدی روبرو کرد و در بیشتر شهرهای کشور، از جمله تهران احساس شد، با همه تلخی‌هایش، آزمون خوبی برای مدیریت بحران بود.

برخی از گزارش‌های میدانی، حاکی از آن است که زلزله برخی از مناطق جنوبی شهر تهران را نیز در نوردید و به‌طور خفیفی، مردم تهران آن را احساس کردند؛ اما مدیریت شهر تهران در این حوزه چه کاری انجام داد؟

محمد علی نجفی که تا چند روز پیش در بستر بیماری، به سبب کمر درد آرمیده بود، شب گذشته را نیز در خانه ماند و صبح روز بعد، یعنی ۱۰ ساعت بعد، به ستاد مدیریت بحران تهران رفت و از آن بازدید کرد تا نشان دهد که در این حوزه فعالیتی کرده است. این دررحالی بود که این امکان وجود داشت که زلزله خسارات جانی و مالی را به پایتخت نیز وارد کند.

شهردار تهران البته پیش از این، مشکلات قلبی و عروقی هم داشته و به همین سبب بوده که با نوشتن نامه‌ای به رئیس‌جمهور، از سمت ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور استعفا داده است.

حال با این اوصاف، معلوم نیست فردی که دارای مشکلات جسمانی حادی است، چطور می‌خواهد در شرایط حاد و بحرانی، کشور را مدیریت کند. در آزمون اول مدیریت بحران، محمدعلی نجفی بسیار عقب ماند و بعد از استراحت شبانه، به بازدید از ستاد بحران تهران رفت. معلوم نیست که شورای شهر تهران، چگونه مدیریت پیچیده و گسترده کلانشهر تهران را به وی سپرده‌اند.

تصاویر زیر در ساعت ۸ صبح روز دوشنبه، در کانال تلگرام محمدعلی نجفی منتشر شده است.
منبع: مشرق
کد مطلب: 81730
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین