جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

حل مشکلات کشور، در کاهش حجم تصدی‌گری دولت نهفته است

دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
دبیرکل حزب موتلفه گفت: حل مشکلات کشور، در کاهش حجم تصدی گری دولت نهفته است و امیدوارم دولت این مهم را انجام دهد.
حل مشکلات کشور، در کاهش حجم تصدی‌گری دولت نهفته است
به گزارش خدمت؛ محمدنبی حبیبی -دبیرکل حزب موتلفه اسلامی- درباره اصلاح ساختار دولت و تشکیل وزارتخانه‌هایی همچون آب و امور روستایی، اظهار کرد: ادغام برخی وزارتخانه‌ها در دولت قبل، بر اساس کار کارشناسی شده دقیق انجام نشد.

وی ادامه داد: این ادغام‌ها نه‌تنها مشکلی را حل نکرد، بلکه در برخی موارد، به مشکلات هم اضافه کرد.

حبیبی با بیان این‌که مهمتر از مسئله ادغام وزارتخانه‌ها یا تفکیک آن‌ها، مقوله تصدی‌گری دولت است، بیان کرد: معتقدم که هیچ تغییر عمده‌ای در کاهش حجم تصدی‌گری دولت انجام نشده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: دولت باید برنامه‌ریز، سیاست‌گذار و کنترل‌کننده امور کشور باشد؛ اما متاسفانه در این دولت و دولت‌های قبلی، در بسیاری از موارد، تصدی‌گری‌‌ها توسعه پیدا کرده است.

وی اظهار کرد: دولت باید تصدی‌گری خود را به حداقل برساند و مبنا بر رها کردن تصدی‌گری‌اش، مگر در استثنائات، باشد. شاهدیم که سیستم اداری کشور بلعکس این، عمل می‌کند؛ یعنی بنا بر تصدی‌گری دولت است.

حبیبی با بیان این‌که باید حجم فعلی دولت به سرعت و با انجام کارهای کارشناسی کاهش پیدا کند، اظهار کرد: ممکن است تغییرات در ساختار دولت در کوتاه‌مدت برخی از مشکلات را حل کند؛ اما اصل موضوع که دولتی نبودن امور است، را حل نمی‌کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: حل مشکلات و گرفتاری‌ها کشور را در کاهش حجم تصدی‌گری دولت می‌دانم و امیدوارم دولت این مهم را حل کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 81645
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین