جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

با معده خالی قهوه نخوريد!

دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۳
نوشيدن قهوه مي‌تواند توليد اسيد در معده را افزايش دهد و اگر پيش از اين‌کار چيزي نخورده باشيد، اسيد مي‌تواند به پوشش داخلي معده آسيب وارد کرده و موجب سوء هاضمه و سوزش سر دل شود.
با معده خالی قهوه نخوريد!
به گزارش خدمت؛ براي بسياري از مردم جهان، نوشيدن قهوه صبحگاهي يک ضرورت محسوب مي‌شود. شايد هيچ زنگ هشداري بهتر از يک ليوان گرم از نوشيدني مورد علاقه شما نباشد. همچنين، نيازي نيست درباره اين عادت روزانه خود احساس گناه داشته باشيد. نوشيدن قهوه مي‌تواند فوايد سلامت مختلفي را ارائه کند که از آن جمله مي‌توان به محافظت از مغز در برابر زوال عقل اشاره کرد اما بايد يک نکته را به خاطر داشته باشيد و آن عدم نوشيدن قهوه با معده خالي است.

قهوه مي‌تواند تاثيري جدي بر دستگاه گوارش شما داشته باشد. نوشيدن قهوه مي‌تواند توليد اسيد در معده را افزايش دهد و اگر پيش از اين‌کار چيزي نخورده باشيد، اسيد مي‌تواند به پوشش داخلي معده آسيب وارد کرده و موجب سوء هاضمه و سوزش سر دل شود. اين شرايط براي قهوه بدون کافئين نيز صادق است.

اما اين تنها خطر مرتبط با نوشيدن قهوه با معده خالي نيست؛ انجام اين‌کار مي‌تواند موجب عصبانيت، آشفتگي و اثرات ديگر، از جمله تغييرات خلقي شود. همچنين، نوشيدن قهوه با معده خالي، مي‌تواند موجب افزايش نشانه‌هاي اضطراب شود و ضربان قلب، تحريک‌پذيري و ناتواني در تمرکز را افزايش دهد.

نوشيدن قهوه به تنهايي هنگام صبح، مي‌تواند ريتم شبانه‌روزي را نيز تخريب کند. زماني که از خواب بيدار مي‌شويد، ساعت داخلي بدن انسان، هورموني به نام کورتيزول را ترشح مي‌کند و احساس هوشياري و انرژي را در شما ايجاد مي‌کند. با اين‌حال بر خلاف انتظار شما، پژوهش‌ها نشان داده‌اند که مصرف قهوه موجب کاهش سطوح کورتيزول مي‌شود. در نتيجه، نوشيدن قهوه صبحگاهي مي‌تواند بيشتر احساس خواب آلودگي را در فرد ايجاد کند.

البته افراد بسياري سال‌هاست با معده خالي قهوه مصرف مي‌کنند و احساس يا شرايط ناخوشايندي براي آن‌ها شکل نمي‌گيرد؛ اگر اين وضعيت براي شما نيز صدق مي‌کند، مي‌توانيد همچنان به نوشيدن قهوه صبحگاهي خود ادامه دهيد! اما براي افراد ديگر نوشيدن قهوه همراه با صبحانه‌اي کامل يا حداقل در شرايطي که معده خالي نيست، توصيه مي‌شود.
کد مطلب: 81588
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین