جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰
نیمه نخست پاییز امسال، ۲ برابر آلوده تر از سال گذشته؛

روند آلودگی هوا ادامه دارد و خبری از اقدامات مسئولان نیست

چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در نیمه نخست پاییز امسال، میزان روزهای ناسالم این شهر، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲ برابر افزایش یافته است.
روند آلودگی هوا ادامه دارد و خبری از اقدامات مسئولان نیست
به گزارش خدمت؛ هر روز وعده‌های جدیدی درباره کاهش آلودگی هوا و افزایش کیفیت هوا از سوی مسئولان به مردم داده می‌شود، ولی در عمل برعکس آن عمل می‌شود.

پاییز امسال آلوده‌تر از پاییز سال 95 تا کنون بوده است. بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، نیمه نخست پاییز امسال، دوبرابر آلوده تر از سال گذشته بوده است.

در نیمه نخست پاییز سال گذشته، 86 درصد روزهای سالم و 16 درصد ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است؛ ولی در نیمه پاییز امسال، 67 درصد روزهای سالم و 29 درصد ناسالم برای گروه‌های حساس، 2 درصد ناسالم و 2 درصد نیز پاک داشته است.

شاخص کیفیت هوای شهر تهران در هفته گذشته، در شرایط ناسالم بوده است و این وضعیت تا جمعه ادامه دارد؛ امروز هم وضعیت کیفیت هوا بر روی عدد 106 و ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد.

آلودگی هوا عامل بسیاری از بیماری‌های مرگ‌بار رایج است؛ 27درصد مرگ و میر ناشی از بیماران قلبی، 34 درصد مرگ و میر ناشی از سکته مغزی، 35 درصد از مرگ و میر ناشی از بیماری‌های انسدادی مزمن ریوی و 36 درصد از مرگ و میر ناشی از سرطان ریه، به‌دلیل آلودگی هوا است.

منبع: فارس
کد مطلب: 81383
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین