جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

زخم‌هایی که از سرطان‌ هم خطرناک‌تر هستند

يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
رئیس دومین کنگره بین‌المللی و چهارمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت، با اشاره به این‌که شایع‌ترین سرطان در زنان سرطان پستان و شایع‌ترین سرطان در مردان سرطان پروستات است، گفت: آمار مرگ و میر این سرطان‌ها؛ از آمار زخم‌هایی چون زخم دیابتی کمتر است.
زخم‌هایی که از سرطان‌ هم خطرناک‌تر هستند
به گزارش خدمت؛ سید مهدی طبایی، رئیس دومین کنگره بین‌المللی و چهارمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت، با اشاره به این‌که زخمی که در 12 هفته ترمیم نشود، زخم مزمن نام می‌گیرد، اظهار داشت: شایع‌ترین زخم‌های مزمن بر اثر بیماری‌های عروقی هستند که در اندام‌های تحتانی شکل می‌گیرد؛ به مانند واریس‌ها؛ بنابراین در مرکز جهاد دانشگاهی، یک مرکز واریسی شکل گرفته است تا واریس در مراحل اول درمان شود.

وی ادامه داد: دومین علت شایع زخم، بیماری دیابت است و 370 میلیون نفر در معرض دیابت هستند؛ کسانی که دیابت طول کشیده دارند، تا 25 درصد احتمال ایجاد زخم دارند؛ همچنین دیابت روی قلب و کلیه اثر مخرب می‌گذارد و مرگ و میر زخم دیابت در 5 سال آینده، 45 درصد خواهد بود.

طبایی ادامه داد: شایع‌ترین سرطان در زنان، سرطان پستان است؛ همچنین شایع ترین سرطان در مردان، سرطان پروستات است که آمار مرگ و میر هر دو این سرطان‌ها؛ از آمار زخم‌های چون زخم دیابتی کمتر است.

رئیس دومین کنگره بین‌المللی و چهارمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت بیان داشت: زخم‌های دیابتی خاموش هستند و در کشور به خوبی دیده نشده است؛ بنابراین جهاد دانشگاهی در این مسیر قدم برداشته شده است.

طبایی با اشاره به این‌که اغلب کسانی که به زخم دیابتی مبتلا می‌شوند، جزو اقشار ضعیف جامعه هستند، تصریح کرد: زخم دیابتی در 25 درصد به قطع عضو مبدل می‌شود؛ در حالی‌که این زخمی که در اول ابتلا کوچک بوده می‌توانست با روش‌های ساده از آن جلوگیری کرد.
کد مطلب: 80432
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین