چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 25 Apr 2018
۰

پایین کشیدن پرچم روسیه «روزی سیاه» در تاریخ روابط با آمریکاست

يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
سفیر سابق روسیه یادآور شد که اقدام آمریکا در پایین آوردن پرچم روسیه از ساختمان‌های دیپلماتیک این کشور، بعنوان «روزی سیاه» در تاریخ روابط دو کشور به یاد خواهد ماند.
پایین کشیدن پرچم روسیه «روزی سیاه» در تاریخ روابط با آمریکاست
به گزارش خدمت؛ "سرگئی کیسلیاک" سفیر سابق روسیه در ایالات متحده در مصاحبه با شبکه اول تلویزیون روسیه گفت، اقدام دولت آمریکا در برخورد با ساختمان‌های دیپلماتیک روسیه و به‌خصوص اقدام در پایین کشیدن پرچم روسیه از بالای ساختمان کنسولگری این کشور، به‌عنوان «روزی سیاه» در تاریخ روابط دو کشور باقی خواهد ماند.

وی افزود: «البته به عقیده من، روابط ما در اینجا خاتمه نخواهد یافت. مسائل زیادی وجود دارند که باید مورد گفتگو قرار بگیرند و قطعا در مورد آن‌ها صحبت خواهد شد. ولی ما هرگز روزی که پرچم روسیه از ساختمان دیپلماتیک ما پایین آورد شد را فراموش نخواهیم کرد و این اقدام به‌عنوان "روزی سیاه" در تاریخ روابط ما باقی خواهد ماند.»

به گفته کیسلیاک که اکنون سناتور شورای فدراسیون(سنای) روسیه شده است، سیاست دولت آمریکا ادامه همان ابتکارعمل دولت سابق(دولت باراک اوباما) است که حتی بیش از پیش تقویت شده است.

لازم به یادآوری است که دولت آمریکا در تاریخ 11 اکتبر، پرچم روسیه را از بالای ساختمان کنسولگری این کشور در شهر سانفرانسیسکو و نمایندگی تجاری روسیه در واشنگتن پایین آورد. سفارت روسیه قاطعانه خواستار بازگرداندن سریع پرچم روسیه به سرجای خود شد؛ ولی مقامات واشنگتن به این درخواست پاسخ مثبتی نداده‌اند.

در تاریخ 12 اکتبر، دومای دولتی روسیه در اعتراض به این اقدام طرف آمریکایی، سفر هیئت پارلمانی به ایالات متحده را لغو کرد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 80425
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه نیست؟
تنها یک ضربه به سر، خطر پارکینسون را افزایش می‌دهد
پشت پرده کودکی لاکچری‌باز‌ها