چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 25 Apr 2018
۰

کارمند اخراجی، خانم مدیر را به انتشار عکس‌های خصوصی تهدید کرد

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) انتظامی همدان گفت: فردی که با سوء استفاده از تصاویر صاحب کار قبلی خود اقدام به تهدید، اخاذی و طلب 100 میلیون ریالی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
کارمند اخراجی، خانم مدیر را به انتشار عکس‌های خصوصی تهدید کرد
به گزارش خدمت؛ سرهنگ اکبر امینی، روز شنبه گفت: پس از شکایت شهروندی مبنی بر تهدید و اخاذی در شبکه‌های اجتماعی، شناسایی عامل مزاحمت در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که شاکی یکی از پرسنل خود را به‌دلیل نارضایتی شغلی از کار برکنار کرده است. 

وی ادامه داد: فرد یاد شده با سوءاستفاده از تصاویر شاکی، با وی از طریق شبکه‌های اجتماعی تماس گرفته و مبلغ 100 میلیون ریال وجه نقد را در ازای پخش نکردن تصاویر مطالبه کرده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان این پلیس با حساسیت نسبت به پیگیری این موضوع اقدام کرده و با به‌کارگیری شگردهای فنی و پلیسی، متهم را شناسایی و پس از دریافت دستور قضایی، وی را دستگیر کردند.

سرهنگ امینی افزود: متهم در اعترافات خود مدعی شد که با هدف انتقام‌جویی و کینه‌ای که از شاکیه داشته، اقدام به این‌کار کرده و از کار خود پشیمان است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی همدان توصیه کرد: کاربران اطلاعات شخصی خود را در گوشی همراه ذخیره نکنند.

وی هشدار داد: بی‌توجهی و بی‌دقتی در رعایت حریم خصوصی در فضای مجازی، مشکلاتی را برای کاربران به‌صورت ناخودآگاه به‌همراه داشته است و در بعضی مواقع، موجب هتک حیثیت و انتشار مطالب محرمانه افراد دیگر می‌شود. 

شهروندان در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی در میان بگذارند.

منبع: رکنا
کد مطلب: 80376
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه نیست؟
تنها یک ضربه به سر، خطر پارکینسون را افزایش می‌دهد
پشت پرده کودکی لاکچری‌باز‌ها