جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

دسترسی نامحدود ایوانکا ترامپ به اطلاعات محرمانه دولت آمریکا

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۸
یک سناتور برجسته دموکرات، خواستار محدود کردن و یا جلوگیری از دسترسی «ایوانکا ترامپ» به اطلاعات طبقه‌بندی شده دولت آمریکا شد.
دسترسی نامحدود ایوانکا ترامپ به اطلاعات محرمانه دولت آمریکا
به گزارش خدمت؛ «بن کاردین»، سناتور دموکرات ایالت مریلند، به‌عنوان یکی از چهره‌های با نفوذ کمیته روابط خارجی سنا، در تلاش است دسترسی «ایوانکا ترامپ»، مشاور و دختر رئیس جمهور آمریکا را به اطلاعات طبقه‌بندی شده این کشور محدود و یا حتی قطع کند.

این سناتور دموکرات نامه‌ای به «استیون منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا نوشته و مراتب نگرانی خود را درباره فعالیت‌های تجاری ایوانکا ترامپ ابراز کرده است. به عقیده بن کاردین، ایوانکا هنوز تجارت بین‌المللی خود را در اختیار دارد و در طرح تامین مالی زنان کارآفرین در بانک جهانی نیز فعالیت می‌کند؛ این نگرانی وجود دارد که از اطلاعات طبقه‌بندی شده آمریکا برای پیش برد اهداف مالی‌اش استفاده کند.

در این نامه آمده است: به‌عنوان یک کارمند کاخ سفید، ایوانکا نباید از دفتر کار خود برای کسب منافع شخصی استفاده کند. بنابراین فکر نمی‌کنم مناسب باشد او در جایگاه یک وکیل عمومی، به این اطلاعات طبقه‌بندی شده دسترسی داشته باشد. تا زمانی که وی از نام و موقعیت سیاسی خود برای تامین منافع مالی در بخش‌های مختلف تجاری استفاده می‌کند، این احتمال وجود دارد که اطلاعات طبقه‌بندی شده، قربانی اهداف صندوق‌های مالی ایوانکا ترامپ شوند.

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا نیز مبلغ 50 میلیون دلار در صندوق حمایت از زنان کارآفرین که از سوی دخترش ایوانکا اداره می‌شود، سپرده‌گذاری کرده است.

بن کاردین درباره این موضوع نیز ابراز نگرانی کرده و در یک توییت اعتراض‌آمیز نوشت: این اقدام دونالد ترامپ می‌تواند دیگر دولت‌های خارجی را نیز تشویق به سرمایه‌گذاری در صندوق ایوانکا ترامپ کند. این یک تبلیغات به سود کسب و کار دختر رئیس جمهور به‌شمار می‌آید.

منبع: افکار
کد مطلب: 80375
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین