جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

اردوغان: نمی‌توانم آمریکا را کشوری متمدن بخوانم

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
رئیس‌جمهوری ترکیه در انتقاد از اقدام دادگاه آمریکایی در صدور حکم غیابی بازداشت برای شماری از محافظان شخصی خود گفت: «نمی‌توانم آمریکا را کشوری متمدن بخوانم».
اردوغان: نمی‌توانم آمریکا را کشوری متمدن بخوانم
به گزارش خدمت؛ در ادامه تنش‌ها بین ترکیه و آمریکا، حالا امروز شنبه رجب طیب اردوغان از محاکمه غیابی و صدور حکم بازداشت محافظان رئیس‌جمهور ترکیه توسط دادگاه آمریکایی به شدت انتقاد کرد.

اواخر اردیبهشت ماه بود که رئیس‌جمهور ترکیه برای دیدار دوجانبه با همتیا آمریکایی خود به واشنگتن سفر کرد اما این سفر با حاشیه‌های زیادی به اتمام رسید.

ماجرا از آن قرار است که در حاشیه سفر رجب طیب اردوغان، گروهی از معترضان به سیاستهای او، در برابر اقامتگاه سفیر ترکیه در آمریکا تجمع کردند و شعارهایی علیه وی دادند که سبب حمله محافظان رئیس‌جمهور ترکیه به مخالفانش شد.

دولت و نمایندگان کنگره آمریکا به اقدام محافظان و نیروهای امنیتی ترکیه‌ای به شدت اعتراض کردند. گفته می‌شود در حمله تیم حفاظت اردوغان به معترضان، 12 نفر زخمی شدند.

به دنبال این تحولات، هیأت ژوری دادگاهی در واشنگتن، در رسیدگی به پرونده حمله محافظان، علیه نیروهای امنیتی ترکیه‌ای اقامه دعوی کرده بود.

حالا امروز شنبه، رئیس‌جمهور ترکیه درباره این پرونده اظهارنظر بسیار تندی کرده است.

اردوغان تاکید کرد که «برای که 13 تن از نیروهای امنیتی من را به صورت غیابی بازداشت کرده است، من نمی‌توانم آمریکا را یک کشور "متمدن" بخوانم».
کد مطلب: 80373
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین