جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - 20 Apr 2018
۰

شناسایی یک غار جدید در ماه برای سکونت فضایی

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
در شرایطی که سازمان های فضایی آمریکا و روسیه به دنبال همکاری با یکدیگر به منظور تبدیل ماه به یک پایگاه فضایی هستند، یک کشف جدید تحقق این هدف را تسهیل کرده است.
شناسایی یک غار جدید در ماه برای سکونت فضایی
به گزارش خدمت؛ مهر به نقل از انگجت نوشت: سازمان فضایی ژاپن موفق به شناسایی یک غار منحصر به فرد در زیر سطح کره ماه شده که تبدیل آن به یک پایگاه فضایی می تواند تا حد قابل توجهی از دشواری های زندگی در سطح این قمر کره زمین بکاهد.

دهانه غار یاد شده، ۵۰ متر پهنا و ۵۰ متر عمق دارد و در منطقه ای از ماه موسوم به Marius Hills واقع است. شناسایی این غار با استفاده از یک سیستم راداری ویژه صورت گرفته و بررسی های بیشتر ثابت کرده که عمق غار مذکور به ۵۰ کیلومتر می رسد و بنابراین می توان تجهیزات و امکانات زیادی را در این غار جای داد.

درون این غار مملو از صخره هایی است که ممکن است حاوی آب نیز باشند و این امرسکونت طولانی مدت در کره ماه را تسهیل خواهد کرد. دانشمندان معتقدند شکل گیری این غار ناشی از فعالیت های آتشفشانی در کره ماه در ۳.۵ میلیارد سال قبل است.

این غارها که بعد از سردشدن گدازه های آتشفشانی وضعیت تثبیت شده ای یافته اند، شرایط دمایی ثابتی نیز دارند و با سکونت در آنها می توان جان انسان ها و تجهیزات فضایی را در برابر تشعشعات خطرناک خورشید که به سطح کره ماه تابیده می شود، حفظ کرد.
کد مطلب: 80353
نام شما

آدرس ايميل شما

تخمه آفتابگردان چقدر کالری دارد؟
6 هشداری که به شما می‌گوید باید چربی بیشتری مصرف کنید
اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر جنین