جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 19 Jan 2018
۰

استراتژی جدید واشنگتن علیه ایران

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵
«سیگال مندلکر» معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم در توضیح استراتژی جدید واشنگتن علیه ایران، گفت این رویکرد بر مبنای 4 هدف است.
استراتژی جدید واشنگتن علیه ایران
به گزارش خدمت؛ معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا، با بیان این‌که استراتژی جدید واشنگتن علیه ایران 4 هدف دارد، تاکید کرد دیگر ارگان‌های دولتی ایران را نیز هدف تحریم قرار خواهند داد.

 مندلکر طی سخنرانی در نشست کمیته امور عمومی اسرائیل-آمریکا(آیپک) با تکرار ادعاهای بی‌اساس «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا علیه ایران، این 4 هدف را اینگونه توضیح داد:

اول؛ خنثی‌کردن فعالیت‌های ثبات‌زدا و مهار تهاجم ایران در منطقه و حمایت‌هایش از گروه‌های شبه‌نظامی. این مسئله شامل فعالیت‌های ایران در سوریه، حمایت از حزب‌الله(در لبنان)، حماس(در غزه) و حشد الشعبی(در عراق) می‌شود که اسرائیل را تهدید می‌کند.

دوم؛ ممانعت از رسیدن منابع مالی به ایران و سپاه پاسداران برای فعالیت در منطقه.

سوم؛ مقابله با توانایی ایران در تهدید کردن آمریکا و متحدانش با استفاده از موشک‌های بالستیک و دیگر جنگ‌افزارهای غیر متقارن.

چهارم؛ مسدود کردن تمامی راه‌های ایران برای رسیدن به سلاح هسته‌ای.

این مقام وزارت خزانه‌داری آمریکا، در ادامه افزود که تصمیم ترامپ برای تایید نکردن توافق هسته‌ای، به دولت و کنگره این اجازه را می‌دهد تا به‌طور کامل تهدیدات ایران و کمبودهای توافق هسته‌ای را بیان کنند.

مندلکر اما مدعی شد که با عدم تایید توافق، آمریکا از تعهداتش در قبال برجام تخطی نکرده و هنوز هم به‌عنوان یک طرف، به‌عنوان پایبند است.

وی در توضیح نقش وزارت خزانه‌داری در استراتژی جدید ترامپ علیه ایران، گفت، طی 10 ماه گذشته، اداره کنترل سرمایه‌های خارجی این وزارتخانه، 7 مرحله تحریم وضع کرده که شامل 72 هدف در چین، ایران، لبنان و اوکراین در ارتباط با سپاه، برنامه موشکی ایران و نقض حقوق بشر بوده است.

معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا تاکید کرد که این نهاد فقط به هدف گرفتن سپاه بسنده نخواهد کرد و دیگر ارگان‌های دولتی که «بی‌ثباتی» را ترویج داده و «از تروریسم حمایت کنند» را نیز هدف تحریم قرار می‌دهد.

منبع: افکار
کد مطلب: 80131
نام شما

آدرس ايميل شما

علل شایع سردرد و راه‌های رفع آن‌ها
علت پوسیدگی دندان چیست؟
پس از مصرف نمک فراوان چه‌کاری انجام دهیم؟