دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 26 Feb 2018
۰

رونمایی از "پول و پورن"؛ مستندی درباره‌ قاچاق دختران

چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
حسن عباسی در مراسم رونمایی از مستند «پول و پورن» گفت: افرادی از طریق روش‌های فاسد به زندگی بورژوازی رسیدند، این زندگی بورژوازی عامل نابودی ما است و می‌خواهند از دختران شیعه سواستفاده کنند.
رونمایی از "پول و پورن"؛ مستندی درباره‌ قاچاق دختران
به گزارش خدمت؛ مراسم رونمایی از مستند «پول و پورن» با موضوع قاچاق دختران ایرانی با حضور عوامل فیلم و سخنرانی حسن عباسی سه شنبه 18 مهرماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

محسن یزدی مدیر بخش مستند حوزه هنری در ابتدای مراسم با بیان این‌که "ورود به مسائلی از این دست مشکلات خاص خودش را دارد" گفت: ما مرتب بحث می‌کردیم که آیا نشان دادن این مسال خوب است؟! ورود به این بحث‌ها مانند شمشیر دو لبه است که گفتنش لازم است و از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در ادامه افزود: این پروژه کار آخر ما نیست؛ ما می‌دانیم که این فیلم مشکلاتی داشته، بنابراین منتظریم کارشناسان آن را نقد کنند و به ما بگویند. صراحت‌هایی وجود دارد که عذرخواهی می‌کنم؛ ولی احساس ما بر این است که این نوع صراحت گاهی لازم است.

سپس حسن عباسی، فعال و تحلیلگر سیاسی به‌عنوان سخنران این مراسم، گفت: ما در زندگی توحیدی باید در حال هجرت از کفر به ایمان باشیم. در طبقه‌بندی اجتماعی، افراد خنثی جامعه از همه مقصرترند. این‌ها هر کسی هر چیزی را بگوید می‌پذیرند و به آن عمل می‌کنند؛ صحبت از جنگ نرم است و جنگ نرم از همین نقاط آغاز می‌شود.

او ادامه داد: اکنون با ازدواج سفید و چهارشنبه‌های سفید و هم‌خانگی مواجه هستیم که این یک شکل از لیبرالیسم در حوزه اخلاق صنعت پورن است. 

عباسی با اشاره به مستند دیگری به نام «فقر و فحشا» گفت: در دهه 70، 3 فیلم مستند در همین زمینه ساخته شد. من در سال 83 نیز در ارتباط با فروش دختران هشدار دادم که از من چندین شکایت شد؛ همان زمان مسعود ده‌نمکی «فقر و فحشا» را ساخت و حالا 13 سال گذشته و پول و پورن توسط مهدی نقویان ساخته شده است.

او افزود: صنعت پورن صنعتی پول‌ساز است. همان‌طور که ما در این فیلم دیدیم، افرادی از این روش به زندگی بورژوازی رسیدند، این زندگی بورژوازی عامل نابودی ما است.

عباسی با انتقاد از سینمای ایران بیان کرد: جریان مرموزی به‌عنوان ابزورد وجود دارد؛ بخش عمده‌ای از جامعه سینمایی کشور ابزورد است؛ گویی عالم یک تکرار بیهوده است. فیلم‌هایی مانند «بی‌خود و بی‌جهت»، «هیچ»، «خوابم میاد» ابزورد ساز می‌گوید. آن‌ها می‌گویند، آدم‌ها خاکستری هستند.

این فعال سیاسی، به مستندی که در شبکه فرانسه پخش شده بود اشاره کرد و گفت: شبکه فرانسه، مستندی ساخت با عنوان «پرنوکراتی»، به نوعی حاکمیت فحشا و نفسانی. این فیلم 70 دقیقه‌ای شبکه جهانی پورن و پایتخت پورن را معرفی می‌کند. با یکی از همین زن‌ها همراه می‌شود و در این فیلم نقشه‌ای را نشان می دهد که حکومتی جهانی وجود دارد که دنیا را از این طریق حاکمیت می‌کند.

او با اشاره به این‌که مخاطب این مستند «پول و پورن»، آدم‌های خاکستری جامعه هستند، گفت: ما باید در پاتولوژی فرهنگی، به بررسی این موارد بنشینیم. بیماری فرهنگی جامعه باید توسط طبیبان نیز بعد از پاتولوژی فرهنگی درمان شود. این‌قدر مدارک از دخترانی که به دبی یا کشورهای دیگر برده شده‌اند و دیگر بر نگشته‌اند و کشته شده‌اند وجود دارد.

عباسی در پایان گفت: تا جایی‌که می‌دانم، برای مجرمینی که در این مستند نشان داده شد، از 5 تا 10 سال حبس و برای رده بالاهای آن‌ها حکم اعدام داده شده است.

موضوع مستند «پول و پورن» درباره‌ قاچاق دختران ایرانی است. مهدی نقویان، کارگردان این اثر و مرکز مستند سوره حوزه هنری، تهیه‌کنندکی آن را با همکاری سازمان جرایم سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر عهده داشته است.

در این فیلم مستند(پول و پورن)، به باندهای زیرزمینی فساد و فحشا اشاره می‌شود و به‌طور خاص به نحوه‌ شکل‌گیری تا متلاشی شدن یکی از این باندهای قاچاق دختران ایرانی می‌پردازد.

منبع: ایسنا
کد مطلب: 79739
نام شما

آدرس ايميل شما

حداکثر چقدر باید بخوابیم؟ + اینفوگرافیک
ترکیب زردچوبه با این مواد غذایی، خاصیت آن را ده برابر بیشتر می‌کند
نوشیدنی‌ای که ریسک ابتلا به سرطان مری را چند برابر می‌کند