دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 26 Feb 2018
۳
۰
دست دولت در جیب مردم!؟

پس گرفتن 50 درصد از سهام عدالت از مردم

شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: اگر مشمولین مابقی سهام خود تا یک میلیون تومان را نپردازند، تنها به اندازه همان میزان کنونی سهام خود سود دریافت می‌کنند و باقی سهام پس از اتمام مهلت مقرر(پایان مهرماه) به مالکیت دولت خواهد رسید.
پس گرفتن 50 درصد از سهام عدالت از مردم
به گزارش خدمت؛ چند روز پیش، سازمان خصوصی‌سازی برای کلیه مشمولان سهام عدالت که شماره تلفن همراه خود را به سامانه سهام عدالت اعلام کرده‌اند، پیامکی با عنوان این‌که "مهلت واریز نقدی جهت تسویه مانده ارزش سهام عدالت شما تا پایان مهر تمدید شد" ارسال نمود.

بر اساس مفاد این پیامک، کلیه مشمولان سهام عدالت می‌توانند به‌صورت دلخواه و نه اجباری، تا پایان مهرماه جاری نسبت به پرداخت مانده مبلغ سهام تخصیصی خود اقدام کنند.

این مهلت قبلا تا پایان شهریورماه تعیین شده بود که با توجه به مصوبه شورای عالی اصل 44، مهلت تسویه مانده مبلغ سهام تخصیصی مشمولانی که ارزش سهام آنان به‌طور کامل تسویه نشده، تا پایان مهر ماه جاری تمدید شد.

بر این اساس، کلیه مشمولان می‌توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت از مانده سهام تخصیصی خود مطلع شده و در صورت تمایل، قبض پرداخت از طریق این سامانه دریافت کرده و مبلغ مد نظر خود را از طریق شعب بانک ملی ایران پرداخت کنند.

البته پرداخت این مبلغ الزامی نبوده و در صورت پرداخت مانده مبلغ تخصیصی سهام، به همین نسبت در آینده سود سهام عدالت مشمولین افزایش خواهد یافت.

پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی، در برنامه چوب‌خط شبکه افق، در مورد آخرین وضعیت پرداخت سهام عدالت گفت: از اول مرداد تا پایان اسفندماه، شرکت‌های سرمایه‌پذیر موظف به پرداخت سودهای مربوط به سهام عدالت به سازمان خصوصی‌سازی بوده و سازمان خصوصی‌سازی موظف به پرداخت آن به سهام‌داران می‌باشد.

پورحسینی  با بیان این‌که از اول مردادماه سازمان خصوصی‌سازی آمادگی دریافت سود سهام و پرداخت آن به مشمولین را داشته است گفت: اگر اول مردادماه همه سود به سازمان خصوصی‌سازی واریز می‌شد، سازمان خصوصی‌سازی قادر به پرداخت به موقع آن بود.

وی با بیان این‌که تا کنون تنها 500 میلیارد تومان به حساب سازمان خصوصی‌سازی برای پرداخت سهام عدالت  واریز شده است، گفت:  شرکت‌ها 5 ماه دیگر فرصت قانونی برای پرداخت دارند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان این‌که 47 میلیون سهام گیرنده دهک بندی شده‌اند و پرداخت‌ها با توجه به واریزهای صورت گرفته به‌صورت هدفمند بر اساس اولویت به سهام گیرندگان داده می‌شود، گفت: پرداخت‌ها از دهک‌های پایین شروع می‌شود.

پورحسینی با بیان این‌که  از ابتدا نیز قرار بود شروع پرداخت‌ها از اواخر شهریورماه باشد، نه این‌که ما در آن تاریخ تمام سود سهام را به همگی پرداخت کنیم، گفت: پرداخت‌ها ممکن است تا پایان فروردین سال 97 طول بکشد.

وی با بیان این‌که سود کنونی سهام عدالت بین 13 تا 15 درصد بوده است و برای سال مالی آتی ممکن است این مقدار افزایش یافته و یا کاهش یابد، گفت: اگر مشمولین مابقی سهام خود تا یک میلیون تومان را نپردازند، تنها به اندازه همان میزان کنونی سهام خود سود دریافت می‌کنند و باقی سهام پس از اتمام مهلت مقرر(پایان مهرماه) به مالکیت دولت خواهد رسید.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی، با بیان این‌که اگر یکی از مشمولین فوت کرده باشد، حق سود سهام وی با وراث خواهد بود، گفت: وراث حتما بایستی گواهی حصر وراثت داده باشند و پس از اعلام سازمان خصوصی‌سازی، مدارک را تحویل این سازمان داده تا سود متوفی را در اختیارشان قرار دهیم.

طی 10 سل گذشته، حدود نیمی از سهام عدالت یک میلیون تومانی به مالکیت مردم درآمده است و علی‌رغم اعلام دولت برای تسویه نیمی دیگر توسط خود مردم، استقبالی از این پیشنهاد نشده است؛ بنابراین تا پایان مهرماه، مالکیت حدود نیمی از کل سهام عدالت به دولت بازخواهد گشت و از مردم پس گرفته خواهد شد.
کد مطلب: 79400
نام شما

آدرس ايميل شما

حداکثر چقدر باید بخوابیم؟ + اینفوگرافیک
ترکیب زردچوبه با این مواد غذایی، خاصیت آن را ده برابر بیشتر می‌کند
نوشیدنی‌ای که ریسک ابتلا به سرطان مری را چند برابر می‌کند
خخخ
Iran, Islamic Republic of
مردم برن خدا رو شکر کنن که این دولت رو دارن! عالیه... کجا میخوان بهتر از روحانی پیدا کنن!!!!؟؟؟خخخخ
شیراز
Iran, Islamic Republic of
سهام عدالت سودش کی میدن
الههی
Iran, Islamic Republic of
شما جیب ما رو نزنین سهام بی عدالتی نخاسیم...