سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - 13 Apr 2021
۰

چرا علیپور بین شش بازیکن برتر آسیا قرار گرفت؟ + عکس

پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۷
علیپور بالاتر از ربیع‌خواهی که بهترین بازیکن زمین شده بود، در لیست بهترین‌های این هفته لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت.
چرا علیپور بین شش بازیکن برتر آسیا قرار گرفت؟ + عکس
به گزارش خدمت؛ هفته رویایی علیپور با گل زدن به الاهلی تکمیل شد. علیپور پنج‌شنبه مقابل گسترش‌فولاد اولین گل فصلش در لیگ برتر را به ثمر رساند. در فاصله‌ کمتر از یک هفته، به الاهلی هم گل زد تا اولین گل آسیایی‌ این فصلش را هم به ثمر برساند. گل و نمایش خوب علی علیپور مقابل الاهلی منجر شد که ششمین بازیکن برتر این هفته لیگ قهرمانان آسیا شود.

اما چطور علیپور به این عنوان رسید؟ علیپور در دیدار این هفته گل اول پرسپولیس را زد. صد در صد از دو شوتی که علیپور به الاهلی زد در چارچوب بود. در این مسابقه، مجموعا چهارده پاس با دقت ۶۴،۳ درصد ارسال کرد؛ البته دقت پاس علیپور در زمین حریف، حدودا نصف دقت مجموع پاس‌هایش بود.

مهاجم محبوب برانکو، بیش از نیمی از یازده دوئلش در این مسابقه را پیروز شد. در نبردهای هوایی هم فقط یک‌مرتبه شکست خورد و بازیکن حریف توانست روی سر او، ضربه اول را بزند. علیپور هر دو اقدام به دریبلش موفق بود و از سد دفاع حریف گذشت؛ البته دو بار هم او را با خطا متوقف کردند و اجازه پیش‌روی به علیپور ندادند؛ آماری که منجر شد علیپور در لیست بهترین‌های این هفته لیگ قهرمانان آسیا جای بگیرد.

در این رده‌بندی، کارلوس ادواردو در صدر قرار گرفته است. بازیکنی که از پنج شوتش، سه تای آن به گل تبدیل شد و هت‌تریک کرد. آلان و ریکاردو گولرت هم دیگر بازیکنانی بودند که روی سه گل تیم‌شان تاثیر داشتند و بالاتر از علیپور قرار گرفته‌اند. اسامی بهترین بازیکنان این هفته لیگ قهرمان آسیا را در زیر مشاهده می‌کنید.منبع: نود
کد مطلب: 78120
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟