دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 19 Mar 2018
۶
۰

مجلس نمایندگان آمریکا فروش هواپیمای مسافربری به ایران را ممنوع کرد

پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۹
مجلس نمایندگان آمریکا به متمم‌های منع فروش هواپیماهای مسافربری به ایران رأی داد که در صورت تصویب سنا و امضای دونالد ترامپ، فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به کشورمان ممنوع می‌شود.
مجلس نمایندگان آمریکا فروش هواپیمای مسافربری به ایران را ممنوع کرد
به گزارش خدمت؛ مجلس نمایندگان آمریکا به متمم‌های منع فروش هواپیماهای مسافربری به ایران رأی داد که در صورت تصویب سنا و امضای دونالد ترامپ، فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به کشورمان ممنوع می‌شود.

یک رسانه آمریکایی دراین‌باره نوشت: متمم‌های منع فروش هواپیماهای مسافربری مانع استفاده از منابع مالی برای صدور مجوز انتقال پول و همچنین صدور مجوز فروش هواپیما از سوی اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری می‌شود.

پیتر روسکام نماینده جمهوری‌خواه آمریکا که متمم‌ها را ارائه کرده با این ادعا که ایران از هواپیماهای تجاری برای حمایت از بشار اسد استفاده می‌کند، خواستار جلوگیری از فروش هواپیماهای مسافربری شده است.

این در حالی است که دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان در مورد متمم‌های مذکور هشدار داده‌اند. وب‌سایت هیل به‌نقل از بلومناور از نمایندگان دموکرات گفته است: «این مصوبه بدون دلیل مناسبی شرکت‌های آمریکایی را هدف جریمه‌شدن قرار می‌دهد و به توافق اتمی ایران، آمریکا و پنج قدرت جهانی، ضربه می‌زند. پایبندی به تعهدات آمریکا در ارتباط با توافق اتمی مهم است. توافق اتمی با ایران از نقاط روشن در رخدادهای منطقه است».

مصوبه فعلی باید به رأی سنا و سپس امضای رئیس‌جمهوری آمریکا برسد تا نهایتاً اجرایی شود.

اگر متمم‌ها توسط سنا تأیید شود و رییس‌جمهوری آمریکا آن را امضا کند فروش هواپیماهای مسافربری به ایران ممنوع می‌شود. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران سال گذشته قرارداد خرید 80 فروند هواپیما را با شرکت آمریکایی بوئینگ امضا کرد. ایرباس نیز قرارداد خرید 100 فروند هواپیما را با ایران‌ایر امضا کرده که تا کنون چند فروند از آنها با پرداخت پول از صندوق توسعه ملی وارد کشور شده است.
کد مطلب: 78107
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب
رزمنده
Romania
واین درحالی است که مجلس نمایند گان آمریکا هیچ اعتراضی به این جنایات قتل عام و نسل کشی مظلومان ومسلمانان درسوریه، عراق، افغانستان، یمن و میانمار توسط آمریکا وهم پیمانانش نمی کنند ونمایند گان مجلس آمریکا جنایتکارتاکنون خفه خون گرفتند وکاری نمی کنند.
کسی که دشمن ایران است جایگاهی درمنطقه خاورمیانه ندارد.
رزمنده
حرف سازمان ملل دیگرچه اعتباری دارد؟
چه کسی باورمی می کند سازمان ملل نگران حقوق بشر درفلسطین، نوارغزه، لبنان، سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان، عربستان، بحرین، لیبی، یمن و میانماراست.
سازمان ملل درجنایت های، خیانت های وتجاوزهای آمریکا وهم پیمانانش شریک است.
آمریکا وهم پیمانانش احترامی برای زندگی بشری قائل نیستند.
رفتارآمریکا وهم پیمانانش دراین زمینه شرم آوراست.
سازمان ملل به جای حل مشکلات عامل به وجود آمدن آنها بوده است.
وظیفه چه کسی است که نسبت به قطع کمک مالی به سازمان ملل را اقدام نماید.
سازمان ملل به عنوان ناقض حقوق بشر نمی تواند مدافع آن درجهان باشد.
پیشنهاد می کنم کمک مالی به سازمان ملل قطح کنند مگر این که آدم بشود ازظلم کردن دست بردست بردارد.
دبیرکل سازمان ملل درجایگاهی نیست که وضعیت حقوق بشر در دیگرکشورها را ارزیایی کند.
اگرسازمان های به اصطلاح بین المللی می خواهند به مظلومان ومسلمانان کمک کنند باید ازحمایت آمریکا وهم پیمانانش دست بردارند.
رئیس شورای امنیت سازمان ملل بیشترین حمایت را از آمریکا وهم پیمانانش کرد.
نباید دربرابر خیانت های نهاد های بین المللی سکوت کرد.
رزمنده
آمریکا توان قاضی و ژاندارمی سایرکشورها را ندارد.
حرف های آمریکا جنایتکار، مصرف داخلی آمریکا است ونه مصرف سایر کشورها
تحریم های مجلس نمایند گان آمریکا جنایتکارجدید نیست/ درمدت 38 سال است جنایت های، خیانت های وتجاوزهای خودشان ضد علیه ایران را ادامه می دهند.

تحریم های کنگره آمریکا جنایتکارجدید نیست/ درمدت 38 سال است جنایت های، خیانت های وتجاوزهای خودشان ضد علیه ایران را ادامه می دهند.

تحریم های سنای آمریکا جنایتکارجدید نیست/ درمدت 38 سال است جنایت های، خیانت های وتجاوزهای خودشان ضد علیه ایران را ادامه می دهند.
رزمنده
درپاسخ به مجلس نمایند گان آمریکا جنایتکار وخیانتکار
ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض برجام است
ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نشانه دیگری از بدعهدیهای آمریکا و نقض برجام است.
ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نشانه دیگری است که نباید به آمریکا و متحدانش دل ببندیم، جمهوری اسلامی برای پیشبرد اهداف خود نیازی به آمریکاییها ندارد و در طول سالهایی که از انقلاب اسلامی میگذرد نیز هیچگاه غربیها به مردم ایران روی خوش نشان ندادند، بنابراین این کارشان غیرمنتظره نبود.
هم در حوزه بینالملل و هم در حوزه داخلی میتوانیم نیازهای ایران را بدون احتیاج به آمریکا تأمین کنیم، بنابراین هیچ نگرانی نداریم که آنها از اهرم فشار استفاده کنند، بنابراین اینها برای ما فشار نیست و فقط توهم آمریکاییهاست که به هیچ کجا هم نمیرسند.
این کار آمریکاییها نقض برجام است و هر روز یک کار جدید در ارتباط با جمهوری اسلامی از سوی رئیسجمهور تازه به دوران رسیده آمریکا یا مجلس آنها انجام میشود که این مسائل نشان میدهد ما نباید به آمریکا دل ببندیم و نیازی هم به آنها نداریم.
فردی که به ناحق جایزه صلح نوبل دریافت کرد و آمریکاییها میخواستند این فرد به حکومت برسد تا اهداف آنها را پیاده کند، امروز در میانمار این مسائل را ایجاد میکنند، ولی جوامع مسلمان ساکت نمینشینند و به هر طریقی از طریق مجامع بینالمللی جلوی این حکومت دیکتاتور را میگیرند.
پشت صحنه این حکومت آمریکاست و این حکومت دستپرورده آمریکاست.
رزمنده
زیربار زورگویی آمریکا جنایتکار وخیانتکارنخواهیم رفت.
آمریکا جنایتکارسرخط تروریسم درجهان است.
جنایت های چند کشورجنایتکار درمنطقه وجهان با حمایت آمریکا جنایتکارانجام می شود.
باردیگرتاکید می کنم، آمریکا جنایتکار وخیانتکارازتروریسم، القاعده، طالبان، گروهک تروریستی منافقین، داعش، جبهه النصره، ارتش آزاد سوریه، مخالفان سوری، شورشیان سوریه، تکفیری ها و دیگرگروه های تروریستی درمنطقه خاورمیانه وجهان کمک وحمایت همه جانبه می کند. آمریکا جنایتکار خیانتکارحق دفاع ازحقوق بشر را ندارد.
ادهاهای آمریکا درباره دفاع حقوق بشر و مبارزه با تروریسم یک دروغ بزرگ است. ادعاهای درباره کره شمالی بی پایه و بی اساس است.
آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشردر دنیا است.
آمریکا حق صلاحیت مذاکره سیاسی ندارد.
آمریکا حق صلاحیت گفت وگو سیاسی ندارد.
ایران
آمریکا هیچوقت تغییر پذیر نیست... بعضیا کی میخوان یه خرده از اون عقل نداشتشون استفاده کنن و بفهمن که باید خودمون رو قوی کنیم؟ نه آمریکا و نه هیچ کشور دیگه ای به ما و دیگر کشورها برای رضای خدا کمک نکرده و نمیکنه... لطفا شعور داشته باشید و بفهمید آقایان مسئول...